702 worden weggelaten. Zou het de bedoeling zijn het hier bepaalde ook van toepassing te brengen op kubieke meters? Het is steeds gebruikelijk artikelen, die in M3. worden verstrekt tot d. M3. in verantwoording te nemen. Dit geschiedt bijv. ook met hout van slooping, hetgeen bij de wapenmagazijnen nog al eens voorkomt. Een voorbeeld: een kist wordt wegens het niet meer spijkervast zijn op 't proces-verbaal van keuring gebracht. In het proces-verbaal van slooping wordt „Hout van Slooping" ingenomen bijv. 0,005 M8., hetgeen weer in het magazijnsboek wordt opgenomen en aan 't einde der zes maanden op de specifieke lijst wordt gebracht en nadat fiat afschrijven daarop is verkregen, weer uit het mag. boek afgeschreven. Bij 't indienen van de verantwoording, bestemd voor de Rekenkamer, worden die 0,005 Ms. Hout van Slooping ook in de verantwoording en in de specificatiën A en B opgenomen. Zou dit niet eenvoudiger gemaakt kunnen worden? R. Gewensc.hte vereenvoudiging De „maten voor de plaatsing van de slagpin tot geweren M 73" droegen vroeger de benaming „maten voor de plaatsing der slagpin tot geweren M 73." „Ferrosulfaat" was vroeger „Ferrosulphaat" enz.. Om deze benamingen in de magazijnsboeken te veranderen ingevolge art. 310 R. B. M. moes ten overschrijvingstaten worden gebezigd, wat neerkomt op het volgende een staat in tweevoud indienen, de vroegere artikelen afschrijven in het magazijnsboek en de nieuwe daarin opnemen; in de verantwoording, be stemd voor de Rekenkamer, de beide soorten artikelen opnemen en evenens in de specificatiën A en B. Als de artikelen tevens naar een ander hoofdstuk gaan, kan de nood zakelijkheid van zoo'n overschrijvingstaat worden aangetoond, doch, indien ze in het hoofdstuk blijven, en zelfs een andere plaats krijgen, wil mij een doorhaling en bijschijving „zie folNo." in rooden inkt voldoende duidelijk vookomen. Zou het voorgeschrevene in de 9e. alinea van art. 310 van 31 Art. order No. 1 van 1894 niet opgevat mogen worden als in de vorige alinea is bedoeld? 1) R. 1) Zou het nog niet eenvoudiger zijn in de magazijnsboeken met rooden inkt der te veranderen in van de en ph in f. Dit wordt ter overweging aanbevolen. Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 80