MEDEDEELING AAN DE LEZERS. -Stelselmatig geordende Inhoudsopgave van het Indisch Militair Tijdschrift. Nu drie jaar geleden trachtte de ondergeteekende door inteekenlijsten als anderszins op allerlei wijzen belangstelling op te wekken voor een „Systematisch geordende Inhoudsopgaaf der afgeloopen 30 Jaargangen van het Ind. Mil. Tijdschrift." Het lag toen in de bedoeling met de samen stelling daarvan een geschikt persoon te belasten, die voor den veel tijd en veel zelfverloochening vereischenden weinig opwekkenden arbeid naar behooren gehonoreerd zou worden. Tot die samenstelling zou eerst worden overgegaan, indien door voldoende blijken van belangstelling althans het bedrag van dat honorarium verzekerd zou zijn. De ondergeteekende mocht er helaas niet in slagen dat resultaat te hereiken. Intusschen was aan den arbeid bij wijze van voorbeeld door 'hemzelf een begin gemaakt. Toen de zaak nu om geldelijke redenen moest worden opgegeven, besloot hijdoor zijn studies overtuigd van de wen- schelijkheid en noodzakelijkheid der uitgave daartoe door eenige officie ren, die ter zake geheel zijne opvatting deelden, aangemoedigd, persoon lijk in den vrijen tijd, die hem nog restte, tot de samenstelling over te gaan. Het werk zou zoodoende althans in manuscript zonder onkosten kunnen tot stand komen. Thans ligt het over 33 jaargangen gereed ter perse en zal het binnen enkele maanden het licht zien. Om hier toe te komen heeft de ondergeteekende echter tot een uitgave op eigen risico moeten besluiten. De uitgeversfirma G. Kolff Co.hoe wel van haar kant alle mogelijke inschikkelijkheid betoonende en de voor waarden voor den ondergeteekende zoo min mogelijk bezwarend makende, kon na het drie jaar geleden verkregen resultaat niet tot een uitgave op haar risico overgaan. Overtuigd een voor ons leger nuttig werk te hebben verricht, waaraan menig vrij uurtje is opgeofferd, doet de ondergeteekende thans een beroep op U allen, om door inteekening zijn arbeid te steunen en er het uwe toe bij te dragen, dat door hem geen geldelijk nadeel worde geleden ten gevolge van zijn streven om nuttig werkzaam te zijn en dat dit althans binnen de kleinst mogelijk afmetingen worde teruggedrongen. Met verwijzing naar onderstaand in het werk op te nemen „Voorwoord"

Indisch Militair Tijdschrift | 1903 | | pagina 81