735 officieren der comptabiliteit zijn voor hunnen dienst rechtstreeks verantwoordelijk aan het D.v.O. Het behoeft zeker geen betoog, dat administratiën van grooten omvang door officieren in stede van door onderofficieren woiden gevoerd; dat het geldelijk beheer, thans nog aan den geweste- telijken intendant of den hem toegevoegden officier opgedragen, op den kwartiermeester overgaat. Wij wenschen de scheiding tusschen legeradministratie en legerverpleging zoo streng mogelijk, den intendant uitsluitend intendant; wij wenschen goedkoope werkkrachten voor het voe ren der administratie, meer onderofficieren, minder officieren; wij wenschen daarbij er naar te streven de betrekkelijke be- grootingspost niet te verhoogen en beter tot haar recht te doen komen dan thans, nu het traktement van het administratief personeel der compagnie niet voor een deel ten laste komt van het artikel administratie; wij wenschen ten slotte eene forma tie voor intendanten en voor kwartiermeesters, in overeenstem ming met den omvang en de belangrijkheid van beider werkkring- Wellicht bevredigt sommigen onzer lezers deze in groote trek ken aangegeven schets niet; zij wenschen een uitgewerkt her vormingsplan. Hun ten antwoord, dat wij slechts met omzichtigheid den weg van hervorming wenschen te betreden; dat ons den tijd en de gegevens ontbreken in dit opzicht iets te leveren, dat aan de meest bescheiden eischen zou voldoen. Het verlanglijstje bevat geen utopiën maar idealen, wier ver wezenlijking ons geen reuzentaak schijnt. Criticus.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 119