OFFICIERSVENDUVEREEMGIIVGEIV. Van de vele garnizoensplaatsen, welke Indië telt, zijn er slechts enkele, waar bovengenoemde vereenigingen met succes werk zaam zijn, hetgeen te meer verwondering wekt, wanneer men in aanmerking neemt, dat vele officieren, die te Willem lof te Malang in garnizoen geweest zijn, bij hunne venduties belang rijken steun van deze instellingen hebben ondervonden. Waar aan het moet worden toegeschreven, dat de oprichting van der gelijke vereenigingen in andere garnizoenen achterwege bleef, is mij dan ook niet recht duidelijk, tenzij een zekere mate van onverschilligheid voor eigen belangen als oorzaak hiervan moet worden aangemerkt. Wat is het doel der venduvereeniging In hoofdzaak het voorkomen van groote geldelijke verliezen bij den verkoop van een inboedel, terwijl als bijoogmerk kan worden aangenomen, het tegen betaling verstrekken van opge kochte meubelstukken, wat vooral voor nieuw aangekomenen in het garnizoen van belang moet worden geacht. Hoe een en ander te bereiken is hoop ik duidelijk te maken door het be spreken van eenige bepalingen, welke in een reglement voor eene dergelijke vereeniging zouden moeten voorkomen. In de allereerste plaats is het noodig, dat alle of althans ver reweg de meeste officieren van het garnizoen als lid der veree niging toetreden, ten einde hare levensvatbaarheid te verzekeren. Tegengegaan moet worden, dat nieuw aangekomenen zg. de kat uit den boom kijken en eerst wanneer zij van de goede werking overtuigd zijn geworden zich voor het lidmaatschap aanmelden, hetgeen bv. zou kunnen geschieden door bepalingen vast te stellen, volgens welke de leden verplicht zijn ook over de maanden, welke zij in het garnizoen hebben doorgebracht zonder tot de vereeniging te zijn toegetreden, eene bijdrage in de kas der vereeniging te storten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 143