- 761 ting neemt, die, op de hoogte van plaatselijke toestanden zijnde, zijne medeleden voor te hooge en te lage schatting kan behoe den en aldus zorg kan dragen, dat zoowel de belangen van de vereeniging als die van het betrokken lid naar eisch worden behartigd. Verder is het noodig, dat de leden der commissie, die bij toerbeurt worden aangewezen en verplicht zijn hunne benoe ming aan te nemen, tenzij wettige redenen hen daarin mochten verhinderen, allen bij de vendutie tegenwoordig zijn, zoodat zij er meer animo kunnen inbrengen en door elkander op te jagen spoediger tot de limiet komen. De goederen, welke door aankoop eigendom der vereeniging worden, behooren in een daarvoor geschikt lokaal te worden opgeborgen. Van al deze goederen wordt een inventaris opge maakt, welke ten allen tijde ter raadpleging van ieder lid be schikbaar is. Daar het kan voorkomen, dat gedurende geruimen tijd geen vendutie ter plaatse gehouden wordt, is dit voor nieuw aangekomenen in het garnizoen, welke tot de vereeniging toetre den, een geschikte gelegenheid om zich de hoog noodige meubel stukken aan te schaffen, die zij dan tegen den venduprijs plus de onkosten kunnen verkrijgen. Hierdoor wordt nu ook het neven doel bereikt en zijn de leden niet meer geheel afhankelijk van commissionnairs, die hen natuurlijk meer zouden laten betalen. Een enkel woord nog over de fondsen der vereeniging. Hierbij zullen wij aannemen, dat het ledenaantal 20 bedraagt, waar onder 1 overste of majoor, 4 kapiteins en 15 luitenants. Het kapitaal wordt gevormd: le door de contributie der leden, 2e door de opbrengst van verkochte goederen, welke door de vereeniging op de venduties harer leden zijn aangekocht geworden. De contributie kan bestaan, zoowel uit een vaste som in eens (overste of majoor f 40, kapitein f 30 en luitenant f 20) als uit eene maandelijksche bijdrage (voor allen bv. op 1 of in verhouding tot de rangen onderscheidenlijk op 2, 1.50 en 1 te stellen). Naar verhouding tot het bedrag dier inlagen, moet nu ook de som bepaald worden, welke op de vendutie van een hoofd officier, kapitein of luitenant ten laste der vereeniging besteed

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 145