762 mag worden, zoodat die som bv. respectievelijk f 300, f 225 en f 150 zou kunnen bedragen. Men zou mij nu nog kunnen tegenwerpen, dat de fondsen na 2 a 3 venduties uitgeput zullen zijn. Yrees daarvoor behoeft echter niet te bestaan. Wanneer er toch bij eene verkooping veel kooplust is, zal de commissie het toegestane bedrag niet ten volle gebruiken, zoodat het overschot weer ten voordeele van de vereeniging komt; terwijl bovendien de contributies van nieuw aangenomen leden en de opbrengst der verkochte goederen het hunne zullen bijdragen tot stijving van de kas. Daar de onkosten der vereeniging niet noemenswaard zijn, mag dan ook integendeel worden aangenomen, dat het beschikbare ka pitaal voortdurend zal aangroeien, waardoor de mogelijkheid in het leven geroepen wordt een reservefonds van een bepaald bedrag te vormen. Is dit bedrag bereikt, dan zouden de meer dere inkomsten der vereeniging op het einde van elk kwartaal gelijkelijk verdeeld kunnen worden onder hen, die gedurende het volle afgeloopen kwartaal lid der vereeniging zijn geweest. 1) Met het vorenstaande hoop ik een voldoend duidelijk denk beeld gegeven te hebben van de wijze, waarop de officiersver- duvereenigingen kunnen werken en ik vlei mij met de hoop, dat weldra ook in andere plaatsen de handen ineen geslagen zullen worden om meerdere dergelijke vereenigingen tot stand te brengen. Ook in kleine garnizoenen kan de vereeniging met succes werkzaam zijn. Het bedrag op de venduties der leden te beste den zal dan wel niet groot kunnen zijn, doch door het optreden der commissie kan niettemin grooten invloed op de prijzen worden uitgeoefend. Hoemeer de venduties geanimeerd worden, hoe groo- ter de kooplust zal zijn. Een gewezen lid van een officiersvenduvereeniging. 1) Noot van de Redactie. Eene dergelijke regeling, volgens welke feitelijk hetgeen door vorige leden te veel betaald werd aan latere leden ten goede komt, schijnt ons aaii gegronde bedenkingen onderhevig. Ook in andere opzichten kunnen wij ons niet de inzichten van onzen ge- achten medewerker niet geheel vereenigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 146