632 De eigenaardige moeilijkheden, verbonden aan het overtrekken van het Baikal meer, hebben mij evenwel aanleiding gegeven ook het militair vervoer over dit meer uit het rapport van den minister over te nemen. Ie. Be Siberische spoorbaan. Op den len Februari 1904 kwamen op de dienstregeling voor deze lijn tien paar treinen voor (d. w. z. tien opgaande en tien afgaande), waarvan vier paar personen- en gemengde treinen en zes paar goederentreinen. Ofschoon voor deze lijn bepaald was, dat per dag vier paar militaire treinen van Tscheljabinsk tot Krasnojarsk en drie paar van Krasnojarsk tot Irkoetsk moesten loopen, was het mogelijk reeds op den 2en Februari dit aantal tot vijf paar doorgaande militaire treinen per dag op te voeren. Tengevolge daarvan bevonden zich op den 14en Februari, d.i. op den len mobilisatiedag van het Siberische militaire district, reeds 46 militaire echelons op den spoorweg. Niettegenstaande een dergelijk groot vervoer, ontstond bij den overgang tot de militaire dienstregeling geen moeilijkheid en geen verwarring. Volgens deze dienstregeling blijven de in vredestijd loopende tien paar treinen behouden. Van deze dienen er twee voor het gewone reizigersverkeer en de acht andere voor militaire, commercieele en diensttransporten. Van af den 15en Februari vermeerderden de werkzaamheden op dezen spoorweg zeer, want, gelijktijdig met de voor aanvulling der korpsen benoodigde troepen, moesten ook de reservisten naar het Oosten worden gezonden, terwijl bovendien de voor dekking van de baan aangewezen troepen zoo spoedig als slechts mogelijk was naar hunne bestemmingsplaatsen moesten worden vervoerd. Al deze transporten geschiedden zonder eenige stoornis. Tegelijkertijd moesten ook zoo spoedig mogelijk 200 locomo tieven en meer dan 2000 wagens naar de overzijde van het Baikal-meer worden vervoerd. Ook diende het transport van bouwmaterialen voor de spoorbaan om het Baikal-meer een aan vang te nemen en moesten verwarmingsmaterialen en artikelen, welke voor uitoefening van den dienst op dien spoorweg noodig waren, verzonden worden, terwijl ten slotte maatregelen genomen moesten worden, om de aan de 'Siberische spoorbaan gelegen

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 14