633 steden en dorpen van levensmiddelen te voorzien, aangezien daar aan groot gebrek was ontstaan, nadat het paiticulier goederen vervoer gestaakt was geworden. In verband met de zware eischen, die dus aan het vervoer gesteld werden, was het noodzakelijk het aantal treinen per dag te veimeer- deren, hetgeen alleen kon geschieden door op verschillende plaat sen wisselsporen aan te leggen en het aantal locomotieven te vergrooten. Maatregelen hiervoor zijn reeds getroffen, in verband waar mede verwacht wordt, dat bij het aanbreken van den zomei het aantal doorgaande treinen tot 11 paar kan worden opgevoerd. Het voornemen bestaat verder om gedurende de zomerperiode nog 58 wisselsporen te leggen en het aantal locomotieven en het rollend materieel in verband daarmede op te voeren, waar door er op gerekend zou kunnen worden dat in den herfst van dit jaar 13 doorgaande treinen op die lijn zullen loopen. 2e. De weg over het Baikal-meer. Op den 27en Januari maakte de ijsbreker zijn laatsten tocht over het meer, terwijl twee dagen te voren de overtocht per slede begon. Naar aanleiding van de te verwachten groote troepenbewe ging en vermeerdering van het particulier personen- en goederen vervoer, werden voor den overtocht bijzondei e maatiegelen ge troffen. Langs den weg, welks lengte 42 werst 45 K.M.) bedraagt, werden op onderlinge afstanden van 6 werst warme en zeer ruime barakken gebouwd. Halverwege werd het station Seredina opgericht met een ruim voorzien buffet voor reizigers le en 2e klasse en een voor reizigers 3e klasse. Op dit station bleven de passagiers, die van Baikal of Tanchoi vei trokken, ge durende één uur rusten om de paarden wat te laten uitblazen. Ten gebruike van de passagiers werd een groot aantal pelzen van schaapsvel en vilten schoenen gekocht, die bij het begin van den tocht werden uitgereikt en aan den tegenoverliggenden oe ver weer werden ingenomen. Het aantal paarden, voor het overbrengen van passagiers, troe pen en vrachten bestemd, werd opgevoerd tot boven de 3000 stuks. Bovendien werd aan vrije vrachtvoerders toegestaan voor een vast tarief aan het vervoer deel te nemen. Gelijkertijd werd een strenge controle ingevoerd over de voer-

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 15