HET VERVOER OVER 1>EV TRANSSIBERISCHEN SPOORWEG. Na het schrijven van het in dit tijdschrift opgenomen opstel over „het transport langs den Transsiberischen spoorweg" zijn over dat vervoer nog meerdere gegevens gepubliceerd in het Mei nummer van het Oesterreichische Militarische Zeitschrift, in No. 57 van het Militar Wochenblatt en in de Ostasiatische Lloyd van 20 Mei jl. Een kort overzicht van de inrichting der wagens voor het personenvervoer en van de getroffen maatregelen voor de ver pleging moge ter vervollediging hier volgen, aangezien deze bij zonderheden voor ons van veel belang zijn te achten. Aan onze lezers zij het overgelaten, voor zich zelf de noodige vergelijkingen te maken met hetgeen bij ons omtrent die zaken is voorgeschreven. Ie. Inrichting der goederenwagens. De op den Transsiberischen spoorweg in gebruik zijnde goede renwagens bestaan alle uit één type en zijn van dezelfde grootte. In de omwanding van iederen wagen zijn aan de beide langs- zijden twee vensters gemaakt. Inwendig zijn langs de langs- en dwarszijden opklapbare planken bevestigd, welke rusten op aan de wanden bevestigde houten klampen. Op enkele stations, en voornamelijk daar waar werkplaatsen zijn, wordt een bepaalde hoeveelheid op maat gezaagde planken, lantaarns, emmers en noodbruggen opgelegd. Zoodra nu buitengewoon troepenvervoer moet plaats hebben, worden de wagens door de zorg van de spoorwegdirectiën inge richt. In iederen wagen worden dan 28 planken op de reeds langs de wanden aanwezige ondersteuningen geplaatst, waardoor zitgelegenheid ontstaat voor ongeveer 40 man. Voor plaatsing van de geweren worden aan de zijwanden ha ken bevestigd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 160