634 lieden, zoodat gedurende al den tijd van overvoer geen klachten vernomen werden. Ten einde den toestand van den weg over het meer steeds goed te kunnen nagaan werden bijzondere ploegen arbeiders samengesteld, die den weg moesten schoon houden en op plaatsen, waar scheuren in het ijs waren ontstaan, dadelijk bruggen moesten slaan. Eveneens dienden zij te zorgen voor opstelling van lantaarns, signalen en in sommige gevallen van wachtposten. 's Nachts werd de weg over zijne geheele lengte door lantaarns verlicht; deze waren op de verschillende tusschenstations aan gebracht Op de eindstations van het meer (Baikal en Tanchoi) was de verlichting electrisch en op het station Seredina brand den petroleum-gloeilampen. Ten einde gewaarborgd te zijn tegen de op het meer dikwijls voorkomende stormen, waren bij alle barakken klokken gemaakt om de reizigers de goede richting te wijzen. Verder was langs den geheelen weg een telegraafleiding gemaakt, terwijl toestellen zich op de eind- en tusschenstations bevonden, zoodat van al hetgeen kon voorkomen, scheuren of persing van het ijs, dadelijk bericht kon worden gezonden over de geheele linie. In het geheel waren sedert de opening van den dienst over het ijs tot den 25en Maart vervoerd: 9045 personen van Baikal naar Tanchoi, 7031 Tanchoi Baikal, 2309 wagenladingen goederen van Baikal naar Tanchoi, 318 Tanchoi Baikal. Het troepenvervoer over het Baikal-meer geschiedde op de volgende wijze De echelons drie tot vier in 24 uur kwamen op het station Baikal tusschen 12 uur 's nachts en 5 uur's morgens aan. Daar werd hun thee verstrekt; vervolgens werd door den stations commandant en den commandant van het echelon vastgesteld voor hoeveel man warme kleederen noodig waren, welke daarna verstrekt werden uit de van het Roode Kruis en van particu lieren ontvangen voorraden. De minderen, die tot aanvulling der korpsen dienden, hadden bijna allen warme kleederen en vroegen daarom alleen om wat tabak en een paar pijpen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 16