GENERAAL T. W. J. BUIJS. 1) Op den 23en Mei 1904 overleed te Dordrecht op 61-jarigen leeftijd de generaal Buijs, wiens zeer schoon militair verleden en veelbewogen leven wij in dit opstel zullen trachten te schet sen, zijne nagedachtenis ter eere. Buijs, die den 17en September 1842 te Brouwershaven ge boren werd, trad den 17en Augustus 1859 bij het Instructie- Bataljon te Kampen in militairen dienst. Na ruim vier jaren dienst als korporaal en sergeant-titulair,, werd hij op 29 December 1863 tot 2e luitenant bij het 8e Regiment infanterie benoemd. Militair in hart en nieren, man van de daad, met sterken aandrang om het eentoonig garnizoensleven te verwisselen met het emotierijke krijgsmansleven te velde, gelukte het aan Buijs,. die op 20 Mei 1867 inmiddels tot le luitenant was bevor derd, nog op het einde van datzelfde jaar ten oorlog te gaan. Een conflict tusschen Engeland en Abyssinië verschafte hem daartoe gelegenheid. Koning Theodorus van dat Afrikaansche rijk hield namelijk eenige Engelschen in zijne hoofdstad Magdala gevangen, die hij niet verkoos los te laten, en nu zoude eene krijgsmacht van uit Britsch-Indië naar de Afrikaansche kust worden overgebracht, om Theodorus tot rede te brengen. Toen nu bij Kabinetsschrijven van 3 November 1867 zijne Majesteit onze Koning aan Buijs vergunning gaf, den veldtocht mede te maken, en in de nieuwe positie van Buijs administra- 1) Deze levensbeschrijving werd ons door den samensteller ter opneming in ons tijd schrift aangeboden met de mededeeling, dat zij ook in het Augustusnummer van de (n)' Militaire(n) Spectator zal worden geplaatst. Ter eere van de nagedachtenis van den ook vcor het Indische leger zoo verdienstelijken generaal Buijs meenden wij ditmaal geen bezwaar te mogen hebben tegen de opneming van een niet uitsluitend voor ons tijdschrift geschreven artikel. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 194