"V -A. IR, I .A.. Instelling van een officieel orgaan voor het Britsche leger. Bij leger order van 14 April 1904 is door liet Britsche Militaire Departement de maandehjksche uitgave van een officieel militair orgaan onder den tite^ van „Army Journal of the British Empire" ingesteld. Deze instelling beoogt niet alleen het aanmoedigen van de studie der militaire wetenschappen en der krijgsgeschiedenis, maar heeft tevens ten doel, zoowel de militaire als niet-militaire ingezetenen op de hoogte te hou den van de hangende vraagpunten betreffende de weerkracht van het rijk, en de voor de landsverdediging geldende grondbeginselen in alle rangen en graden en bij alle wapens en diensten der Britsche strijd krachten meer algemeen bekend te maken. Alle officieren, onderofficieren en soldaten, zoowel actief dienenden als reservisten en reeds uit den dienst ontslagen militairen, zijn uitgenoodigd om bijdragen voor dit maandschrift aan het Militair Departement (door ■tusscbenkorast van den chef van den generalen staf) in te zenden. Voor de gewone bijdragen wordt geen geldelijke belooning toegekend. Van tijd tot tijd zullen echter prijsvragen worden uitgeschreven. Het program van het orgaan is zeer uitgebreid en omvat nagenoeg het geheele militair wetenschappelijk gebied. Critiek op ambtelijke maatregelen of voorschriften en onderworpen, welke de krijgstucht raken of van persoonlijken aard zijn, worden niet toegelaten. an tijd tot tijd zullen in het maandschrift mede bijdragen van uit muntende niet-militaire schrijvers worden opgenomen. (Revue mil. des artnées e'trangères.) De oorlogshavens Port-Arthur en Wladiwostolc en de versterkte haven van Dalny. Onder dit opschrift komt in de 5e aflevering der „Mittei- lungen über Gegenstande des Artillerie-und Genie-wesens" een beknopt en zakelijk overzicht voor van hetgeen tot medio April omtrent de inrich- ting, den toestand en de verdedigbaarheid dezer havens in verschillende periodieke geschriften werd bekend gesteld. Een tweetal vrij gedetailleer de schetskaarten verhoogt de waarde van dit zeer lezenswaardig overzicht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 202