BRIEVENBUS. Aan allen. Naar aanleiding van het in aflevering 6 door de vorige redactie aangegeven denkbeeld, om met behulp van ons tijdschrift een wijdstrekkende beweging tegen de officieele 1| uur visites op touw te zetten, ontvingen wij van de officieren in garnizoen te Meester- Cornelis, Tebing-Tinggi en Mugelang verklaringen van instemming en steun. In laatstgenoemd garnizoen werden in een vergadering van het officierskorps met algemeene stemmen de volgende besluiten genomen: le. Op één avond kan meer dan één bezoek worden afgelegd. 2e. Op bepaald daarvoor uitgeschreven ontvangavonden zal het een ieder vrijstaan te komen en te gaan wanneer het hem belieft. 3e. Er zal gebroken worden met de gewoonte bij een receptie of visite het sein van vertrek van den hoogst in rang zijnden gast af te moeten wachten, alvorens te kunnen heengaan. Bovendien werd een plaatselijke regeling getroffen, om het vooraf be- letvragen zooveel mogelijk te voorkomen. In een volgende aflevering hopen wij op deze aangelegenheid nader terug te komen, indien ons intusschen uit meerdere bewijzen van instem ming gebleken zal zijn, dat van een verdere propaganda in ons tijdschrift goede verwachtingen zijn te koesteren. Naar hetgeen wij vernamen be staat daarvoor wel kans. B. te MDe beschrijving van de veiligheidsrust voor Beaumont-geweren en karabijnen denken wij in afl. 9 op te nemen. le luit. Jcwartierm. J G. Smit. Uwe bijdrage over „Broodbereiding in Indië" zullen wij gaarne plaatsen. Vermoedelijk zal daarvoor eerst in afl. 10 gelegenheid bestaan. Felix. Zoodra majoor Van der Maaten daartoe tijd vindt, zal hij U antwoorden op uw opstel in No. 6 van dezen jaargang. Kapitein J. van Hasselt. Uw schrijven van 3 Juli hebben wij ont vangen. Met de plaatsing uwer opmerkingen kunnen wij eerst in de volgende aflevering aanvangen. d. G. te M. Dank voor uwe bijdragen over de gevechtsopleiding van den Jav. soldaat en het voorlezen der krijgsartikelen, alsmede voor uwe laatstelijk ontvangen opmerkingen over onze uniformen en de piket-tenue, die wij gaarne, zoo spoedig daartoe gelegenheid bestaat, zullen plaatsen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 208