639 bonden aan de water- en brandstofvoorziening, een capaciteit voor 6 paar treinen van de Oostzijde van het Baikalmeer tot de Chineesche grens. Hiervan waren vier paar militaire treinen, één paar post- en per sonentreinen en één paar diende voor de aanvulling der benoo- digdheden op de baan. Al die transporten geschiedden gelukkig zonder stoornis, behal ve in één enkel geval, toen een militaire trein voor het station Tanchoi ontspoorde door een on verwachten sneeuwval. Het enkele paar treinen, hetwelk diende voor de aanvulling der benoodigdheden op de baan, kon slechts met zeer veel moeite al de materialen medevoeren, die voor versterking van de baan, voor het aanleggen van wissels en van derde sporen en voor ver betering van de watervoorziening noodig waren. Daarom werden maatregelen getroffen om de capaciteit van de baan zoo spoedig mogelijk op te voeren. Tot dat doel werden 11 wisselsporen aan gelegd, werden bijzondere voorschriften gegeven tot tijdelijken wateraanvoer uit Rusland, werd op twaalf halten, waar gelegen heid tot kruisen bestond, een derde spoor gelegd en werden bijzon dere maatregelen getroffen tot vermeerdering van den voorraad verwarmingstoestellen. Yan af einde April, d.i. van af het intreden van den wanneren tijd, was men daardoor op den Transbaikal spoorweg in staat negen paar treinen per dag van Tanchoi naar de Chineesche grens te laten loopen, waarvan zes paar militaire treinen, een paar post en personentreinen en twee paar treinen voor aanvulling der benoodigdheden op de baan en voor aanvoer van de levensmid delen en noodzakelijke voorraden in Transbaikal. In den loop van den zomer zullen nog maatregelen worden ge troffen tot opvoering van de capaciteit van de baan. Uit het gegeven overzicht blijkt met welke groote moeilijk heden de Russen op hunnen spoorweg te kampen hebben gehad en nog te kampen hebben. Aangezien het bovendien met het oog op den abnormaal lan gen duur van het transport noodig was om de wagens en rijtui gen voor militair transport op een bijzondere wijze in te richten, nl. door het aanbrengen van verwarmingstoestellen en het ma ken van liggelegenheid voor ieder persoon, werd ook de beschik-

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 21