836 De tijd in den luitenantsrang doorgebracht bedraagt bij het hoofdwapen thans 12J jaar. Yoor het bereiken van den kolo nelsrang zijn bij de infanterie en veldartillerie 33 jaren noodig en bij de cavalerie +30 jaren. Officieren van den generalen staf bereiken den kolonelsrang in 26 jaren. IV. In Italië bestaat eene gemengde methode van bevorderen, nl. gedeeltelijk volgens anciënniteit en gedeeltelijk naar keuze, vastgesteld bij de wet van 2 Juni 1896. Bovendien bestaat daar ook nog eene buitengewone bevordering bij keuze. De bevordering geschiedt volgens zoogenaamde bevorderings- lijsten, waarin die officieren uit de gewone ranglijst worden opge nomen, die volgens de bestaande bepalingen recht op bevorde ring hebben verkregen. Zij worden wapensgewijze aangehou den. Een vierde deel der openvallende kapiteinsplaatsen kan worden aangevuld door bevordering bij keuze uit het oudste 12e gedeelte der le luitenants. Kapiteins worden bij keuze, majoors en luitenant-kolonels volgens anciënniteit bevorderd; echter worden de majoors van den generalen staf bevorderd, zoodra zij tot het oudste vijftiende gedeelte van hunne rang- genooten bij hun wapen behooren, en luitenant-kolonels van dien staf, zoodra zij het oudste tiende deel hebben bereikt. De kolonels worden uitsluitend volgens anciënniteit, de gene raals slechts bij keuze bevorderd. Sedert 1900 zijn examens ingevoerd, waaraan de luitenants van alle wapens en diensten moeten voldoen om tot kapitein bevorderd te kunnen worden. Eerst wordt hun een voorloopig schriftelijk examen afgenomen over militaire vakken, ter stand plaats van den commandeerenden generaal, daarna een beslis send examen te Rome (inf. en cav.) of te Turijn (art. en genie), dat hoofdzakelijk van practischen aard is. In 1903 is bepaald, dat jaarlijks examen zal worden afgenomen aan kapiteins der karabiniers, infanterie, cavalerie, artillerie, genie en militaire ad ministratie, die het voorgeschreven aantal dienstjaren hebben, om in de bevorderingslijsten te worden opgenomen, en aan lui tenant-kolonels der vier wapens en van den generalen staf, be halve die welke de geschiktheid voor den kolonelsrang reeds behaalden en als „zeer goed" gesignaleerd staan. Verder zijn

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 222