838 ■en het korps kwartiermeesters en de paardenartsen zijn de gren zen iets hooger. 1) Y. In het Engelsche leger heeft de bevordering alleen bij keuze plaats en wel wapensgewij ze, waarbij echter infanterie, cavalerie -en garde als één wapen beschouwd schijnen te worden. Na afschaffing van het koopstelsel is het tegenwoordig stelsel inge voerd, terwijl later ter verbetering van de trage promotie, vooral in de subalterne rangen, rn.i. veel te strenge leeftijdsgrenzen zijn vastgesteld, nl. voor subalterne officieren 40, voor majoors 48, voor luitenant-kolonels 55, voor kolonels 60, voor generaal- majoors 62 en voor luitenant-generaals en generaals 67 jaar. De geringe toeloop tot den officiersstand, die zich reeds in vredestijd en vooral bij de speciale wapens doet gevoelen, is voor ■een groot deel het gevolg van de buitengewone uitgaven die dat beroep meebrengt en die door weelderige levenswijze, dure sport van allerlei soort, kostbare kleeding enz. in het leven geroepen worden 2). Echter zal het stellen van de, in vergelijking met vroeger, veel strengere eischen om bevordering te kunnen ma ken aan den geringen lust tot officier worden niet vreemd zijn. In 1900 is vastgesteld, dat van af 1 Januari 1901 ieder 2e luitenant der infanterie of cavalerie een „Extra Certificate in Musketry" behaald moet hebben om voor bevordering in aan merking te kunnen komen. Verder moeten van af dienzelfden ■datum de leerlingen der militaire school te Sandhurst, behalve -de voor het Indische stafkorps bestemden, vóór hunne intrede in het veldleger een cursus aan de schietschool te Hythe of •een andere nader aan te geven school doorloopen, en is een 1) Reeds geruimen tijd werd in het Italiaansche officierskorps geklaagd over de slechte resultaten van de bevorderingswet. Tegenwoordig wordt de luitenant eerst na 16 jaren dienst als zoodanig kapitein en het liet zich aanzien dat dit spoedig tot 18 jaren zou «tijgen. Om dit te voorkomen is bepaald dat, tot 1914, 400 kapiteins boven de formatie zullen worden gevoerd en oen gelijk aantal der oudste kapiteins op nonactiviteit gesteld -zal worden (op 3/5 van hun inkomen) Bovendien zal 1/4 deel der subalterne officieren vervangen worden door reserveofficieren, die 6 maanden per jaar onder de wapenen blijven. Overigens stelde de M. v. O. eene herziening van de bevorderiDgswet in uitzicht, hoofdzakelijk ten behoeve der subalterne officieren. 2) Yan Regeeringswege werd zelfs toegegeven, dat in het Britsche leger een infanterie- -officier een jaarlijksch inkomen van f 1800, een cavalerieofficier zelfs van f 6000 moet hebben boven zijn traktement, om volgens zijn stand te kunnen leven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 224