841 de kapiteins, de luitenant-kolonels aan de kolonels die over de majoors. Al deze beoordeelingen worden aan den korps- of dienst- chef toegezonden, die er voor de eigen beoordeeling uit over neemt wat hij noodig heeft. De officieren die worden voorgedragen voor bevordering bij keuze moeten gunstig beoordeeld zijn ten opzichte van vakken nis, algemeene ontwikkeling, gedrag, beschaving, karakter en geschikheid voor het voeren van een commando. De kapiteins moeten, om tot kapitein-commandant bevorderd te kunnen worden, voldoen aan een examen. Zij en de kapiteins- commandanten die voor majoor worden voorgedragen moeten aan de vereischte kennis en bekwaamheid een krachtig lichaam en de noodige energie paren om aan de eischen des oorlogs te kunnen voldoen. Kapitein-commandanten en majoors die res pectievelijk 52 en 56 jaar oud zijn worden niet meer bevorderd. De bevorderingslijsten worden elke 3 maanden opgemaakt na de over de korpsen gehouden inspectiën. VIII. In Rusland is de bevordering der subalterne officieren van de infanterie en cavalerie, van de garde en van het leger sedert 1900 op de volgende wijze geregeld. De tweede-luitenants worden na 4 jarigen dienst als zoodanig gerekend van af het tijdstip waarop de aanstelling tot officier gedagtèekend is bevorderd tot le luitenant. Laatstgenoemden worden eveneens na 4 jaren dienst in hunnen rang bevorderd tot „stabskapitan", een rang dien men zou kunnen noemen ka pitein 2e kl. Deze stabskapitans verkrijgen eveneens na 4 jaren recht op bevordering tot den rang van kapitein. De bevordering zelf heeft echter eerst plaats bij voorkomende vacature, met de bepaling dat de ouderdom in rang wordt ge rekend van af het tijdstip waarop het recht op bevordering werd verkregen. Door de kapiteinsplaatsen die tot heden door stabs kapitans werden ingenomen aan kapiteins te geven, en door over plaatsingen (met toestemming der betrokken officieren) van nieuw- bevorderden wordt een geregeld verloop der promotie verzekerd. Deze regelen zijn met geringe wijziging ook van toepassing op officieren der artillerie en genie. In de subalterne rangen bestaat dus bevordering volgens ancien-

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 227