849 De S.Ct geeft, na de indeeling, de met de sterkte der sectie over eenkomende ruimte aan, die bij het verspreiden of het oplossen in 'gesloten groepen tusschen de groepen moet worden genomen. In frontformatie vormt het gelid, in flankformatie het gelid der gesloten sectie de groep. Het eerste onderricht wordt door een onderofficier gegeven. 179. Uit de front(flank)formatie geschieden het verspreiden en het oplossen in gesloten groepen als regel op de voorste (rechter-) groep, en komt de achterste (linker-) groep links van eerstgenoemde. Gedurende het verspreiden of oplossen in gesloten groepen houden de G.Cn zich op, waar zij de beweging hunner groep het gemakkelijkst kunnen leiden. 181. Om de stilstaande of marcheerende sectie te doen ver spreiden is het Co verspreiden Uitv. Uit de flank formatie: De r. groep marcheert rechts, de 1. groep links op. De man aan het hoofd van de r. groep houdt halt wanneer hij in beweging is. De 1. groep neemt, gedurende den opmarsch, de bevolen tus- schenruimte. Uit de frontformatie De voorste (rechter-) groep blijft staan, of houdt halt; de ach terste (linker-) groep neemt door eene flankbeweging naar de linkerzijde de bevolen tusschenruimte. Noot. Als regel neemt de 1. groep, in beide formaties, de be volen tusschenruimte van de r. groep. Staat evenwel de sectie aangeleund aan een terreinvoorwerp of terreinhindernis, of in het algemeen zoodanig, dat de hier voorgeschreven bewegingen niet kunnen plaats hebben naar de bepaalde zijde, dan wordt de uitvoering aan het initiatief van de G. Cn overgelaten. Zij wijken zoo noodig af van dezen regel en van dien in punt L79. y cl.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 235