850 182. Met het oog op hare mindere kwetsbaarheid verdient de gesloten flankformatie in de voorste gevechtslinie, zoolang het vijandelijk vuur niet tot het aannemen der verspreide orde dwingt, de voorkeur boven de gesloten frontformatie, en behoort het aan nemen van eerstgenoemde formatie voor gesloten afdeelingen, in deze linie, regel te zijn. Wil men, alvorens te verspreiden, de sectie in gesloten groe pen oplossen, dan is het Go in gesloten groepen oplossen Uitv. Uit de flankformatie: De r. groep blijft staan of houdt halt; de 1. groep neemt de bevolen tusschenruimte. Uit de frontformatie: v rechts De groep doet eene wending naar linkg en neemt veivoi- volgens de opstelling als uit de flankformatie. Noot. Zoo noodig kunnen de groepen daarna de twee- gele deren- formatie aannemen. De manschappen zijn daarbij niet aan een vaste plaats in hunne groep gebonden. De 2-gelederen-formatie wordt bv. aangenomen, wanneer kle- wangaanvallen te vreezen zijn. Overigens zal over Indische ter reinen de marsch op 1 gelid regel zijn. Zie voorts de noot sub 181, die ook op dit punt van toepassing is. 183. Het verspreiden der in groepen opgeloste sectie geschiedt naar de beginselen als in 181. Staan de groepen op 2 gelederen, dan marcheert dus het r. gelid rechts, het 1. gelid links in ééne lijn op. 185. Om het oplossen in gesloten groepen of het verspreiden der stilstaande of marcheerende sectie met terreinwinnen te doen gepaard gaan, wordt de voorwaarts in te nemen lijn of de te volgen strekking overluid aangegeven. Co Voorwaarts in gesloten groepen oplossen (verspreiden)". Uitv. Naar de beginselen als in de lijn. In beide formaties blijft of wordt de r. groep steeds de richtingsgroep. Noot. Waar noodig geschieden de bewegingen sub 181 tot en met 183 op commando's of teekens van de G.Cn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 236