872 Kautsiapu, 18 mijlen W. van Föng-hwang-tschönde Japanners trachtten van uit hunne stellingen op te rukken, doch werden teruggedreven door kozakken gesteund door rijdende artillerie; de kozakken kregen 16 gewonden. Eerst 27 Juni volgde daarop een gevecht in den Fönschuilin-pas, dat met een terugtrekken van de Russen eindigde. 8 Juni bezetten de Japanners Hsiu-jen en wierpen hier ver sterkingen op; 12 Juni waren zij nog ter plaatse, doch wer den 22 Juni gesignaleerd op 36 mijlen ten W. van Hsiu-jen. Tevens kwam het bericht, dat de vroeger bij Takoetsjan gelande troepen onder generaal Nodzoe (waarschijnlijk vormende het 4e Leger, bestaande uit de 6e, 7e en 9e divisie, 2 cavalerie- en 2 .artilleriebrigades) zich te Hsiu-jen bij het le Leger hadden aan gesloten en gezamenlijk met dat leger in W. richting oprukten. Operatiën van het 2e leger. Had de generaal Okoe aanvankelijk slechts de vroeger genoem de afdeelingen naar het Noorden gedetacheerd om zich in den rug te dekken, tegenover de steeds aangroeiende macht der Rus sen zag hij zich genoodzaakt krachtiger op te treden. Dit was te eer mogelijk, daar intusschen bij Kintsjou en Talienwan voort durend troepen waren geland (waarschijnlijk het 3e Leger onder generaal Nogi, bestaande uit de 5e, 10e en 11e divisie), die de taak, Port-Arthur te belegeren, konden overnemen. Naar het Noorden oprukkende verdreef Okoe de Russen in den nacht van 11 op 12 Juni van Wafantian naar Wafankou, nadat te voren Pulantien door de Russen met een verlies van 800 man was ontruimd. 14 Juni vielen de Japanners herhaaldelijk de Russische stel lingen bij Wafankou aan; de Russen behielden hun stellingen doch leden zware verliezen. 15 Juni had een grooter treffen plaats ten N. van Wafankou bij Telissoe. De Russen hadden een stelling bezet, waarvan de rechter- van de linkervleugel was gescheiden door een vallei. De Japanners omvatten eerst de rechter-en vervolgens de linker flank der Russen. De laatsten deden herhaalde tegenaanvallen* Ten slotte werd de rechtervleugel door de Japansche cavalerie •omtrokken en waren de Russen genoodzaakt in N. richting terug

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 258