886 en 720 Eur. recruten gelijktijdig in opleiding zijn. Gerekend kan worden dat die opleiding gemiddeld resp. 7, 6 en 4 maanden duurt. Stellen we verder dat daarna zoo mogelijk de Europeanen nog ge durende minstens 4 en de Amboineezen en inlanders nog geduren de minstens 8 maanden stelselmatig geoefend moeten worden. Er zijn dan, bij de tegenwoordige formatiesterkte der veldcomp., voor de opname van de afgeëxcereerde Eur. recruten noodig 720 4 210 8 Ygg- X rond 4 comp., van de Amb. recruten X -g- rond 2 comp. en van de inl. recruten X rond 12 152 7 ■comp. Hierbij is geen rekening gehouden met de verliezen bij de depot- bataljonsen opleidingscompagnieën, daar toch aironding noodig was om tot geheele compagnieën te komen en de minimum tijd gesteld -voor de verdere vorming slechts als een gemiddelde is te beschouwen. Als in gunstige tijden het aantal recruten beneden het maximum blijft, zal de toevoer bij de opleidingscompagnieën verminderen en zullen dientengevolge de afgeëxerceerden daarbij langer kunnen ver blijven. Daarentegen zal in ongunstige tijden, als de depotbataljons werken met hunne daarop berekende maximum capaciteit, het aantal tijdelijk ongeschikte militairen zoodanig kunnen toenemen, dat er bij de aan vullingsbataljons (comp.) geen voldoende plaats meel is voor het benoodigde aantal valiede militairen. Dan zal, öf het aantal opleidingscompagnieën geleidelijk verminderd moeten wor den, öf rechtstreeks daaruit geput moeten worden voor de aan vulling. In beide gevallen zal de tijd, welke de afgeëxerceerde recruten bij die compagnieën verblijven, verminderen. De uiterste grens is bereikt als het valiede te houden deel der infanterie direct uit de depotbataljons moet worden aangevuld. Uit een en ander blijkt dat, althans in theorie, ook bij de be staande organisatie een regeling denkbaar is, welke waarborgt, ■dat onder alle omstandigheden aan de verdere vorming der re cruten juist zooveel tijd besteed zal worden, als met de eischen der practijk is overeen te brengen. Doch hoe staat het met de practische toepassing? De veldinfanterie telt, met inbegrip van het reservebataljon, 27 Eur., 17 Amb. en 38 inl. comp. Daarvan zijn te velde 4 Eur., 6 Amb.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 272