887 en 6 inl. comp. Worden nu voor de opname van afgeëxerceerde- recruten bestemd 4 Eur., 2 Arnb. en 12 inl. comp., terwijl 1 Eur. en 3 inl. comp. gereed worden gehouden om dadelijk te velde te kunnen gaan, dan blijven voor de aanvulling nog over 18 Eur. 9 Amb. en 17 inl. comp. Van de 38 inl. comp. der veldinfanterie bestaan er 30 uitsluitend uit Javanen en andere inlanders, 5 uit Soendaneezen en 3 uit Timoreezen en Rottineezen. De 12 opleidingscomp. voor inlanders moeten derhalve over die landaarden verdeeld worden, waarbij re kening is te houden met het feit, dat het inlandsche deel der garni- zoensinfanterie geheel of nagenoeg geheel uit Javanen bestaat. Waar het principe gehandhaafd moet worden, dat de verdere vorming, van recruten eischt dat zij compagniesgewijze bijeengehouden wor den, is de eenige mogelijke verdeeling 10 Javaansche compagnieën tegen 1 Soendaneesche en 1 Timoreesche. Dat aldus de Javanen wat minder ruim bedeeld zijn en vooral de Timoreezen te ruim,, is geen overwegend bezwaar, daar, gerekend op de verliezen bij de depotbataljons en opleidingscompagnieën, de Jav. recruten toch altijd nog gedurende het gestelde minimum van 8 maanden bij de opleidingscomp. zullen kunnen verblijven. Als het 9e Bat. gereed wordt gehouden om zoo noodig te velde te gaan, dan zouden de opleidingscompgnieën als volgt over de ver schillende niet te velde zijnde bataljons verdeeld kunnen worden Sumatra's Westkust: 17e Bat., 1 Eur. comp. 3 inl. comp. Ie Militaire afdeeling20e Bat., 1 id. 2 id. lie Bat., 2 id. He Militaire afdeelingreservebat. 2 Amb. comp. L. H. 15e Bat., 1 id. 1 id. (Tim. en Rott.) 5e Bat., 1 id. (Soend.) Hie Militaire afdeeling: 13e Bat., 1 id. 3 id. Totaal 4 Eur. comp. 2 Amb. comp. 12 inl. comp. De tegenwoordige legering der depotbat. kan dan behouden blijven. Het 4e depotbat. vult 1 Eur. en 3 inl. opleidingscomp. aan (17e Bat.). Het ie depotbat. vult aan 1 Eur. en 4 inl. opleidingscomp. (1 Eur. en 2 inl. comp. van het 20e Bat. en 2 inl. comp. van het 11e bat.). Het 2e depotbat. vult aan 1 Eur., 2 Amb., 1 Soend..

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 273