888 en 1 Tim. comp. (reservebat., L. H. 15e Bat. en 1 inl. comp. van het 5e Bat.) De maximum sterkte der comp. van de depotbat. kan, binnen de grenzen der bestaande voorschriften, gesteld worden op 180 Eur. recruten, 210 Amb. recruten, 180 inl. recruten bij het le. 140 inl. recruten bij het 3e en 4e en 160 inl. recruten bij het .2e depotbat., gerekend dat het le, 3e en 4e depotbat. 3 inl. comp. en het 2e slechts 1 inl. comp. telt. Voor de aanvulling blijft dan beschikbaar: ter Sumatra's Westkust: het 16e Bat. of 1 Eur. en 3 inl. comp. .(Jav.); in de Ie Militaire af'deelinghet 10e, 18e, R. H. 15e en 4e Bat., benevens 1 Eur. comp. van het 20e en 2 Eur. comp. van het lie Bat., of 9 Eur., 3 Amb. en 5 inl. comp. (Javanen); in de He Militaire afdeelinghet le, 6e, 7e en 8e Bat., bene vens 2 Eur. en 1 inl. comp. van het 5e bat. of 7 Eur., 6 Amb. en 6 inl. comp. (Soend. en Tim.); in de Ille Militaire af deelinghet 19e Bat. of 1 Eur. en 3 inl. comp. (Jav Daar de aanvulling van de troepenmacht op Atjeh bij voor keur moet komen van Sum. Westkust, is het een nadeel dat aldaar het 17e Bat. bestemd moest worden voor de opname van afgeëxerceerde recruten, in hoofdzaak wel als gevolg van het ter Westkust gelegerd zijn van een depotbataljon, maar toch ook in verband met het geringe aantal bataljons bestaande uit 1 Eur. en 3 Jav. comp. dat daarvoor beschikbaar is, nu er 2 te velde zijn en 1 in reserve moet worden gehouden. Hoewel de Ie militaire afdeeling vanzelf is aangewezen om de aanvulling te geven voor de troepen op Atjeh (voor zoo ver daarin van uit Sum. Westkust niet kan worden voorzien), de troepen ter Sum. Oostkust en in het Palembangsche (alle aan te vullen met valiede militairen) en de overige garn. infanterie in het Westelijk deel van den archipel, tot en met de Westkust van Borneo, zoo is het toch duidelijk dat daarbij ook de He militaire af deeling zal moeten bijspringen, voornamelijk voor wat betreft de Amboineezen, terwijl het niet valiede deel der garn. infanterie ter Sum. Westkust en in Benkoelen wellicht voor een deel door ■de Westkust zelve kan worden aangevuld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 274