- 915 re weg do meeste officieren, te Fort de Koek niet alleen alle officieren, maar, op eene enkele uitzondering na, ook alle burgers zich als voor standers van bezoeken van 1/4 a 1/2 uur deden kennen. Ongetwijfeld wint dus de tegen de 11 /2 uurs-visite op touw gezette beweging aan beteekenis; maar toch kunnen wij ons niet ontveinzen, dat wij reeds thans meerdere bewijzen van instemming daarmede hadden verwacht. Moet uit het ontbreken daarvan, vooral voor zooveel meer dere groote garnizoenen, als b v. Batavia en Tjimahi betreft, de gevolg trekking worden gemaakt, dat het denkbeeld der vorige redactie zich niet in de sympathie van een groot deel van het officierskorps mag verheu gen? Afgaande op hetgeen wij in eigen omgeving daaromtrent vernamen, weigeren wij voorshands dit te gelooven en hopen wij zelfs weldra in de gelegenheid gesteld te worden de bewijzen van het tegendeel te kunnen leveren. Met het oog daarop richten wij aan allen, wien de zaak ernstig ter harte gaat, het dringend verzoek ten deze het vereischte initiatief te nemen, om te bevorderen, dat de wellicht nog sluimerende belangstelling van velen zich in daden uite; terwijl wij ons voor eene mededeeling van den uitslag hunner bemoeiingen ten zeerste aanbevolen houden. Criticus. Uw naschrift ontvingen wij niet tijdig genoeg om het nog in de vorige aflevering te kunnen opnemen. d. G. Uwe bijdragen ons dd. 25 Juli en 9 Aug. jl. toegezonden ont vingen wij in goede orde. Wij achten ze geschikt voor opneming; met het oog op de indeeling van de thans beschikbare stof moeten wij echter de plaatsing van „Promotiejacht" en „Negatieven" nog wat uitstellen. Kapitein J. M. C. Munter. Uw opstel over Militaire Rechtspraak hopen wij zoodra de plaatsruimte het toelaat op te nemen. Ie luit. kwartiermeester J. G. Smit. Plaatsgebrek noopte ons de opname van uwe bijdrage over „Broodbereiding in Indië" tot de volgende afle vering uit te stellen. Senio: Wij zullen u onze beslissing over uw opstel per brief melden. Mil. apoth. Ie kl. H. B. Cayaux. Uwe bijdrage hopen wij in de vol gende aflevering te plaatsen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 301