920 die moeten worden uitgevoerd. Elke groepscommandant is ver plicht èn opdracht èn wijze van uitvoering aan de manschappen zijner groep mede te deelen, vóór de groep uitrukt. De officie ren overtuigen zich onophoudelijk, dat dit werkelijk en goed geschiedt. Waar gevaar te duchten is, daar wordt dit medegedeeld zon der overdrijving, maar ook zonder verbloeming. e. Rustdagen. Bij uitzondering slechts mag een rustdag wor den gehouden voor den geheelen troep te gelijk. Nooit mogen rustdagen gehouden worden op vaste dagen. fWapensledergoedenz. De bivakcommandanten zijn ver antwoordelijk voor alle voorwerpen van wapening, ledergoed en kazerneering in hun bivak. Een wapencontröle en een inven taris-cahier dienen daartoe te worden aangehouden. Bij overgave van het commando wordt een proces-verbaal van overgave en overname—waarbij de vorm niets ter zake afdoet, doch waarin duidelijk de bevinding wordt opgenomenden troe pencommandant aangeboden. Er zal voor gezorgd worden, dat elk bivak een voldoend aan tal reservewapens heeft, zoodat zoo weinig mogelijk verwisse ling van wapening behoeft voor te komen. Bij opzending van wapens en ledergoed voor reparatie, wordt steeds 't volledige stel opgezonden en door een ander vervangen,, om zoodoende verwisseling onderling te voorkomen. g. Munitie. .De meeste zorg voor de munitie wordt aanbe volen. Roestige houders en groene hulzen mogen niet voorkomen. Streng toezicht wordt gehouden op de verwisseling van ver schoten munitie en de groepscommandanten moeten er met na druk op gewezen worden, dat zij reeds bij het naar huis mar- cheeren, dus vóór hunne groep in het bivak aankomt, de ver schoten munitie man voor man opnemen, en, wanneer een opgave onwaarschijnlijk is, zoo noodig dien man visiteeren. Met goed en ernstig toezicht is het onmogelijk, dat munitie zoek raakt of wordt verkocht. Elke maand wordt door den bivakcommandant aan den voet van den restant-vivres-staat eene opgave gesteld van de gedurende die maand verschoten munitie. De in verantwoording zijnde mu nitie wordt in het inventarisboekje ingeschreven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 306