921 li. Inspectie. Na elk uitrukken dragen de groepscommandan ten zorg, dat de wapening enz. zoo spoedig mogelijk weder in -orde wordt gebracht. De officieren overtuigen zich hiervan door ■een enkele maal, eenige uren na de thuiskomst eener patrouille, ■de wapening te inspecteeren. Met den meesten ernst wordt aangedrongen op het onderhoud van schoenen en slobkousen. Elke rustdag wordt benut om korte inspecties te houden en reparatiën op te nemen. i. Wachtdienst. Als plaatselijk militaire commandant blijft natuurlijk ieder bivakcommandant zelf verantwoordelijk voor de veiligheid van zijn post. Toch wordt het volgende onder de aandacht gebracht. Een bivak wordt beter beveiligd door een goeden patrouille- gang dan door een zwaren wachtdienst. De wachtdienst behoort zich daarom tot het hoog noodige te beperken en moet zoodanig ge regeld zijn, dat hij den patrouillegang zoo weinig mogelijk stremt. De ondervinding leert, dat vooral 's nachts een korte wacht tijd (4 uur) de soldaten het minst vermoeit en den patrouille gang het minst hindert. "Voor de dagwacht en den nachtwachtdienst van 10—2 uur wordt bij voorkeur de beri-beri-groep gecommandeerd. Alleen tot het overzien van bijgebouwen buiten het bivak mag een verhoogd schilderhuis worden gebouwd. Alle andere schildwachten moeten achter de tweede pagger voortdurend in beweging zijn. De wacht is steeds behoorlijk gekleed. Menages. De menages moeten zoo zuinig mogelijk beheerd worden. Daartoe is noodig, dat door den menagemeester wordt aangehouden a. een sterkte-cahier, eiken avond door den bivakcommandant in te vullen; b. een vivres-cahier, waarin de voorraad van het magazijn voorkomt en de verstrekkingen worden opgeteekend; c. een cahier voor de menagerekening, waarbij de vorm niets ter zake afdoet, mits slechts ontvangsten en uitgaven worden geboekt. Op het einde van iedere maand wordt ingediend een opgave

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 307