924 heid, waarmede vooral meldingen van gesneuvelden, verwonden en gedrosten zoo spoedig mogelijk moeten geschieden. p. Correspondentieboekje. Elk bivak heeft twee correspon dentieboekjes, die heen en weer worden gezonden, waarin alles wat op administratief gebied, voor de menage, cantine enz. aan te vragen of te verzoeken is op de linkerhelft door den bivouakcommandant wordt ingevuld. De rechterhelft blijft open voor de beantwoording. q. Coinmandementsorders. Omtrent C. O. en andere belang rijke mededeelingen van hoogerhand, die worden toegezonden, wordt opgemerkt: a. telegrammen enz. worden, wanneer zij niet in circulatie worden gezonden, hetgeen duidelijk wordt bekend gesteld, ter lezing van een ieder op een daartoe geschikte plaats (cantine) opgeplakt; b. die orders, welke ook voor opvolgers van belang zijn, wor den dadelijk na ontvangst bij de andere C. O. ingenaaid en op volgend genummerd; c. de orders, die in circulatie worden gezonden, worden zoo spoedig mogelijk door- of teruggezonden, na door alle officieren voor „gezien" te zijn geteekend. Van een en ander aanteeke- ning te houden in het correspondentieboekje. r. Transportenprocessen-verbaal van afkeuring en verloren ge raakte geweren en opvoer van vivres. Ook bij 't inhuren van koe- lie's of prauwen moet de meest mogelijke zuinigheid worden betracht. Goederen, als kisten enz., ook van manschappen die worden overgeplaatst of geëvacueerd, behoeven niet met den man te worden opgezonden, wanneer daarvoor extra koelies worden ingehuurd. Men wachte tot het karrentransport gaat of prauwen terugkeeren, die toch leeg zijn. Verzegeling enz. dezer achtergebleven goederen moet geschie den. Bij de opgave van evacuatie of overplaatsing wordt aan- geteekend, welke goederen de man achterliet, met de aantee- kening „verzegeld." De meeste zorg voor de vivres wordt aanbevolen. Geen pro cessen-verbaal worden opgemaakt, dan wanneer werkelijk vivres totaal onbruikbaar geraakt zijn en dus ook niet gebruikt. Deze processen-verbaal moeten binnen 14 dagen worden ingediend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 310