1005 Op denzelfden dag werden de Japanners door het vuur van de Novik en eenige kanonneerbooten uit een ten O. van Port- Arthur gelegen versterking verdreven. De schepen waren weder in de haven terug vóór het eskader van admiraal Togo ter plaatse was. 12 Juli deden de Japanners een hernieuwde poging om een fort uit de Oostelijke linie te nemen, doch werden ook hier met zwaar verlies afgeslagen. Tot nu toe hadden derhalve de aanvallen der Japanners, zon der veel voorbereiding ondernomen, weinig succes. Had het ontstuimig stormen op de minder goed voorbereide stelling van Kintsjou, zij het ook ten koste van zeer zware ver liezen (totaal 151 officieren en 4173 man), nog tot het doel ge leid, een dergelijk optreden tegen de forten om Port-Arthur moest wel tot een volslagen echec leiden, zoolang die forten niet „stormrijp" waren. Eenige meer nauwkeurige opgaven omtrent de versterking en bezetting van Port-Arthur mogen hier een plaats vinden 1). (Zie Plaat XXI). Sedert 1898 hebben de Russen, gedeeltelijk gebruik makende van de door de Chineezen gebouwde versterkingen, Port-Arthur omgeven door een gordel van moderne forten. Bij het begin van den oorlog waren het Zee-en het Oostfront nagenoeg gereed, terwijl het Noord- en Westfront nog in aan bouw waren. Een kernomwalling schijnt op dat oogenblik nog niet gereed geweest te zijn. a. Het Zeefront, verdeeld in Oostelijk, midden- en Westelijk gedeelte. Het Oostelijk gedeelte, gelegen op den Goudberg, heeft in hoofdzaak denzelfden vorm als de in 1885 door de Chineezen gebouwde versterkingen. Het hoofdwerk, 350 M. lang, in beton opgetrokken, heeft drie gepantserde batterijen (pantserdikte 310 m.M.). Elke batterij is bewapend met twee kanonnen van 30 c.M 810 kanonnen van 23 c.M., 1215 kanonnen van kleiner kali ber, mortieren en snelvuurgeschut. Drie open batterijen en drie forten vormen met dit hoofdwerk een zeer gunstige, 140 M. hoog gelegen groep. Aan den voet van den Goudberg, 31 M. boven 1) Stroffleurs Oestereichische militarische Zeitschrift, Juli 1904. Militar "Wochenblatt No. 71 Tan 1904.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 391