1009 - vloot 1) en naderde deze tot op 7 mijlen, maar kon niettemin veilig weder naar Port-Arthur terugstoomen. In de daarop gevolgde aanvallen der Japanners werd alleen- de Sebastopol licht boven de waterlijn beschadigd (was den 28en weer op de reede) en verloren de Japanners twee torpedojagers, terwijl drie torpedobooten werden beschadigd. Dat na den 23en de waakzaamheid van de Japanners aan merkelijk verminderde, om welke reden dan ook, staat vast. De torpedojager Lieutenant Burakoo, die naar Nioetsjwang was- gezonden, keerde veilig weer te Port-Arthur terug, terwijl het herhaaldelijk aan Chineesche jonken mogelijk was de haven van Port-Arthur in en uit te loopen. Nu en dan deden torpedobooten een verkenning in de richting van de haven, doch meestal met ongunstigen uitslag. Zoo vielen 3 Juli vier Japansche torpedobooten de Diana aan,, die voor den haveningang lag. De Diana schoot er twee van in den grond, de forten een derde, terwijl de vierde ontkwam- 5 Juli liep de Japansche kustverdediger Kaimon bij Talienwan op een mijn en zonk; 19 man, waaronder de commandant, ver dronken. In den nacht van 8 op 9 Juli vielen Japansche tor pedobooten de Askold aan; het resultaat bleef onbekend. 9 Juli liepen de Poltawa, Diana, Novik, Bajan en Pallada, twee kanon- neerbooten en zeven torpedobooten 's middags uit, om deel te nemen aan de beschieting der Japansche stellingen en keerden daarna weer naar de haven terug. In een kort gevecht met Japansche torpedobooten gingen twee van de laatste verloren,, terwijl een derde werd beschadigd. Al hebben dus de Japanners de blokkade van de kust van Liantung afgekondigd, effectief kan deze blokkade niet genoemd worden. Evenmin was de Japansche vloot in staat het Wladiwostock- eskader het herhaaldelijk uitloopen te beletten. 29 Juni verscheen dit eskader ter sterkte van 3 kruisers en 10 torpedojagers en torpedobooten weder voor Gensan. Zes- torpedobooten stoomden de haven binnen, bombardeerden de 1) De sterkte van de Japansche vloot werd opgegeven als te zijn: 5 slagschepen, 16 kruisers en 30 torpedobooten, wat echter, in verband met de vroeger genoemde verliezen? en schepen in reparatie, onmogelijk juist kan zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 395