1010 ■Japansche nederzetting en boorden een stoomschip en een zeil schip in den grond. Een Japansch eskader onder admiraal Kami- moera werd ter vervolging uitgezonden, doch keerde zonder re sultaat te Tokio terug. Door mist en het vallen van den avond was het Russische eskader ontsnapt. Volgens admiraal Skryd- loff ontmoette het eskader 1 Juli in de Broughton-straat zeven groote Japansche oorlogsschepen. Het eskader keerde terug, ver volgd door de Japanners. Elf torpedobooten vielen het eskader •aan zonder verlies of schade toe te brengen, terwijl waarschijn lijk twee van de torpedobooten verloren gingen. Den volgenden morgen was het Japansche eskader verdwenen. 21 Juli stoomden drie Russische kruisers, na bij Hakodate naar Japansche schepen gezocht te hebben, de Tsoegaroe-straat door en voeren in Z. O. richting naar den Stillen Oceaan. Een Japansche koopvaarder werd genomen doch later weer vrijgela ten, een torpedoflottielje werd achtervolgd. Uit het voorgaande en de vroeger gemelde feiten blijkt, dat op het meesterschap ter zee van de Japanners veel valt af te dingen en dezen, behalve tot het handhaven der blokkade van Port-Arthur, ook niet in staat zijn de Russen te beletten de betrekkelijk smalle straten, als de Broughton- en Tsoegaroe-straat behoorlijk te bewaken. Het is dus te begrijpen, dat de Japanners, zij het dan ook ten koste van reusachtige offers aan menschen, trachten den val van Port-Arthur te bespoedigen, om het grootste deel van hun vloot weder ter beschikking te krijgen. Wordt vervolgd.) J. M. Baretta.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 396