VOOR DE PRCATLJK. Schietopleiding. Het is mi. niet verkieslijk, om de schutters die nog niet eenmaal de 2e klasse in haar geheel hebben doorloopen van alle oefeningen in het ge zamenlijk vuren en het gevechtsschieten uit te sluiten (p. 102 S. V. S)- De voorbereidende oefeningen bij de recrutenbataljons zijn zooveel uitge breid, dat men de hierbedoelde militairen zonder bezwaar bv. aan het salvo- vuur en langzaam vuren op kleine bekende afstanden en aan het individueel gevechtsschieten op bekende afstanden kan laten deelnemen. In dien tus- schentijd zijn verscheidene der jonge soldaten weer zoover met hunne gewone individueele oefeningen gevorderd—met toepassing van p. 83 S.V.S. dat zij ook aan het verdere gevechtsschieten kunnen meedoen. Aldus gaat niet een geheel jaar voorbij, zonder dat zij deze zoo hoogst belangrijke gevechtsvoorbereiding medemaken. d.G. Individueel gevechtsschieten. De oefeningen in het individueel gevechtsschieten, in de eerste plaats bestemd tot het practisch doen toepassen van de regels voor het indivi dueele schot, dient men m.i. overigens hoofdzakelijk te benutten, om den soldaat te leeren, als tirailleur zelfstandig den vuurstrijd door te voeren. 3 a 4 man worden dus beschouwd als tirailleurs, wien noch commando's noch aanwijzingen van meerderen meer bereiken. Zij vuren op een linie van kop- of borstscbijven, maken een sprong voorwaarts en vuren weder, daarbij zelf den afstand schattende en hun vizier stellende. Aldus schept men toestanden, die meer de werkelijkheid nabij komen. Thans wordt er veelal door dubbelposten op patrouilles en omgekeerd lustig losgevuurd, zelfs op afstanden van 5 a 600 M, terwijl men in den velddienst den man schappen heeft geleerd, om juist dan te trachten veel te zien maar niet te vuren. d.G. Be generale bonsder militaire apotheken. De generale bons van de in den loop der maand door den aannemer geleverde artikelen worden aan dezen, volgens voorschrift, door den e.a.w. apotheker ter hand gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 420