1037 „Er wordt in frontcolonne steeds rechts gericht (hetgeen in overeen stemming is met punt 26 eerste zin), de afd. commandant stelt zich „hierbij niet op den vleugel, tenzij de richting verbetering behoeft." Zooals het nu, in frontcolonne zijnde, in de compagnies- en bataljons- school geschiedt, komt de afd. commandant gewoonlijk op den vleugel als de richting reeds afgeloopen is, zoodat de richting daardoor niet gemakke lijker wordt gemaakt en het alleen noodeloos heen en weer geloop ten gevolge heeft. Of naar den kant wordt gericht waar de compagniescommandant zich bevindt of n aar den anderen kant, heeft niet den minsten invloed. „In bataille dient steeds gericht te worden naar de zijde van den „sectiecommandant en sectiesgewijze. bataille niet naar de zijde van den sectiecommandant „Is het innoodig, dat colonne links gericht wordt, dan geven de betrokken commandanten tijdig de aanwijzing rechts c.q. links richten." links richten. Het afbakenen van de lijn van richting kan daarbij blijven zooals het in het reglement is voorgeschreven. J. van Hasselt. Verstrekking van reglementen aan officieren en onderluitenants. "Wanneer nieuwe reglementen uitkomen, wordt aan iederen inf. korps commandant voor de onderofficieren van zijn korps het benoodigde aantal verzonden. Officieren en onderluitenants kunnen dan veelal bij deze laatsten leentjebuur gaan spelen, omdat de militaire cantines gewoonlijk eerst veel later die reglementen ontvangen. Zou het niet mogelijk zijn dat in den vervolge ook voor officieren en onderluitenants nieuw uitgekomen reglementen gelijk met die voor de onderofficieren worden verzonden, en de kwartiermeester het verschul digde inhoudt? D. Reisdeclaraties. Tegen de bepaling, dat op de ingediende reisdeclaraties hoogstens 80 °/0 van het bedrag dadelijk aan den betrokkene wordt uitbetaald, bestaat uit een billijkheidsoogpunt gegrond bezwaar. Vooral doet zich zulks gevoelen, indien van de bij overplaatsing door

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 423