"V _A_ IR X Het dragen van burgerkleeding door militairen beneden den rang van officier Yéél is over dit onderwerp reeds geschreven, doch, voor zoover mij bekend, bleef het personeel van de triangiilutie- en opnemingsbrigades van den topographischen dienst daarbij steeds buiten beschouwing. Toch komt het niet overbodig voor in dit opzicht ook aan die militairen eens de aandacht te schenken, want de hun toegestane vrijheid, om ten allen tijde dus ook buiten dienst in garnizoensplaatsen in het openbaar in burgerkleeding te verschijnen, gaat zonder noodzaak te ver en geeft aan leiding tot niet geheel ongemotiveerde ontevredenheid bij andere catego- riën van militairen. Is het bepaaldelijk met goede militaire begrippen in strijd te achten,, dat, waar zelfs officieren worden verplicht venduties in uniform te be zoeken, deze door het opnemingspersoneel beneden den rang van officier in burgerkleeding kunnen worden bijgewoond ook meer in het algemeen beschouwd wil het mij voorkomen, dat er geen enkele geldige reden be staat, op grond waarvan het noodzakelijk geacht zou moeten worden om dit personeel, zooals thans geschiedt, ook dan wanneer het zich in gar nizoensplaatsen ophoudt, buiten dienst van het dragen der uniform vrij te stellen. Aanbeveling verdient het derhalve de voorschriften, opgeno men in de A. O. 1886 Ho. 69, in verband met het voorgaande te herzien, hetgeen door het aanbrengen van enkele eenvoudige, hier niet nader aan te geven wijzigingen zou kunnen geschieden. R. Stippen Hier wordt bedoeld de „stip" uit onze officierswereld, de stip onder de adjudanten. Bij de geschikt beoordeeling voor het adjudantschap wordt niet vol doende gelet op het karakter van den persoon. Een luitenant, die op een paard kan blijven zitten en in de laatste dagen blijken daarvan geeft, begint hard kans te loopen, om op de lijst der geschikten te komen. Of hij te paard door het terrein kan jagen, betwijfelt men, maar menig korpscommandant denkt Tmij kan hij allicht wel volgen"of hij vol doende administratieve kennis bezit, weet men niet. dat is trouwens-

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 425