1113 28 Juli werd een algemeene aanval ondernomen en afgeslagen. 4 Augustus gold het de linkerflank, 5 Augustus weder de geheele linie, steeds met hetzelfde resultaat. 8 Augustus gelukte het den Japanners den Wolfsheuvel te bezetten. Of zij de. daarop gelegen versterkingen namen wordt niet vermeld, wel dat zij werken aanlegden op een mijl afstand van het fort en dat de Japansche granaten van den Wolfsheuvel binnen Port-Arthur vielen; de daardoor aangerichte schade schijnt echter niet groot te zijn geweest. In het Noorden en Oosten naderden de Japanners 9 en 10 Augustus tot Takuschan en Schujschi-jin (zie schets) en de den weer een vergeefschen aanval bij nacht op het Oostfront. 16 Augustus werd den commandant van Port-Arthur namens ■den Mikado een voorstel tot overgave gedaanhet geheele gar nizoen zou gewapend naar Liaujang mogen aftrekken, de non combattanten konden gaan waarheen zij wilden, de vloot moest zich overgeven. Deze voorstellen werden door generaal Stössel afgewezen. Merkwaardigerwijze werd van Japansche zijde toen ■een wapenstilstand van drie dagen voorgesteld om de dooden te begraven, doch ook deze werd geweigerd, waarop de Japanners hunne aanvallen hervatten, ondersteund door de vloot, die de werken aan de Duiven- en Louisa-baai onder vuur nam. De eerste werden genomen, doch daar zij bestreken worden van uit het West front was een blijvende bezetting door de Japanners onmogelijk. In het Noorden naderden de Japanners tot Palitschwang en verover den twee Noordelijke forten van het Westfront; zij moesten deze ■echter later weer ontruimen en op Schuj-schi-jin terugtrekken. Behalve hier traden de Russen ook op de andere fronten her haaldelijk offensief op en brachten den Japanners zware verliezen toe. 20 Augustus werd gemeld, dat weder twee forten in het Noorden genomen waren en de Japanners den spoorweg bezetten. Opercitiën cler vloten. Grooter waren intusschen de voordeelen door de Japanners ter zee behaald. Op den lOen Augustus te 7 uur v. m. stoomde de Russische vloot, bestaande uit de slagschepen Cesarevic, Retwisan, Sebas- topol, Poltava, Pobieda en Peresvjet, de kruisers Pallada, Diana, Askold en Ncvik en de helft der torpedobooten, op bevel van

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 499