- 1136 Door het aftreden, in het vorig jaar, van den titularis, is de betrekking van verificateur (burgerlijk ambtenaar) bij de Yde afdeeling van het departement van oorlog opengekomen, en, daar aan geen der onder het departement van oorlog ressorteerende ambtenaren de geschiktheid kon worden toegekend om die betrekking naar eisch te vervullen, werd zij, bij wijze van tijdelijken maatregel, opgedragen aan een kapitein-kwartier meester, die daartoe tot dusver tijdelijk boven de formatie van het leger is gevoerd. Daar het echter, ook in verband met de wijze van aanvulling van het korps der hierboven bedoelde ambtenaren, niet te voorzien is, dat onder dat koips in de toekomst, stof tot aanvulling van de bestaande vacature zal kunnen worden gevonden, komt het wenschelijk voor de betrekking, waarvan hier sprake is, in den vervolge blijvend op te dragen aan een officier der militaire administratie. In verband hiermede wordt, in deze begrooting, gerekend op eene uitbreiding van het personeel van het hoofd bureau van dat dienstvak met één kapitein-kwartiermeester, tegen in- ki imping der formatie van het korps ambtenaren met den daaronder ver melden verificateur (burgerlijk ambtenaar). Aangezien de afgetreden titularis de hoogste bezoldiging aan zijn be trekking verbonden, f 450 's maands, genoot en een kapitein van het departement van oorlog in de oudste helft van zijne ranggenooten even eens 450 s maands geniet, zijn aan de voorgenomen formatie-wijzigingen vooralsnog geen andere geldelijke gevolgen verbonden dan eene uitgaaf van 360 voor fouragegeld waarop alle kapiteins van het departement van oorlog aanspraak hebben en f 1200 voor huishuurindemniteit. Vermits het echter in het belang van den dienst moet worden geacht, dat de betrekking van verificateur bij de Vde afdeeling van het departement van oorlog zoolang mogelijk door denzelfden persoon wordt vervuld, be staat het voornemen om, wanneer de daarvoor definitief aan te wijzen titularis aan de beurt mocht komen voor bevordering tot majoor-kwar tiermeester hem in dezen rang in zijne betrekking te handhaven, in welk geval het aantal majoor-kwartiermeesters tijdelijk één meer en het aantal kapitein-kwartiermeesters zoolang één minder zal bedragen dan de for matie toelaat. Hiervan zal evenwel in de eerste jaren geen sprake behoeven te zijn, en daarom wordt onderafdeeling 105 voorshands slechts verhoogd met het geen noodig is voor één kapitein-kwartiermeester, te weten: 4800 voor traktement, 300 voor idem in de oudste helft en ƒ360 fouragegeld of in totaal met f 5460 tegen vermindering van onderafdeeling 107 met 5400. Met het oog op de globale raming van onderafdeeling 120 (huishuur) bestaat er geen aanleiding om die onderafdeeling met het hooger genoemde bedrag van f 1200 te verhoogen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 522