1210 Door de „Gesellschaft" werd een 2-tal dezer stations, elk slechts bestaande uit een energie- en 1 toestelkar, naar Amsterdam ge zonden, ten einde door hare daar aanwezige ingenieurs.te worden geregeld. Daar dezen echter, nog vóór de toestellen behoorlijk geregeld waren, een andere bestemming kregen, bleven de karren te Amsterdam achter, met toestemming er proeven mede te nemen. Het ligt nu in de bedoeling om, na regeling der karren, één station te vestigen te Amsterdam en een ander zg. mobielj sta tion achtereenvolgens van uit het N. van ons land te laten op rukken naar verschillende plaatsen, ten einde een oordeel om trent de bruikbaarheid te kunnen vestigen. In de maanden Juli en Augustus zullen die proeven genomen worden. Een draagbaar vonkenstation bestaat uit 5 c.q. 7 a 8 vrachten (hiervan 4 tweemansvrachten en 3 eenmansvrachten). No. 1. De stroombron, bestaande uit: een benzine-motor van 1.5 H. P., een direct of dooi-riemen gekoppelde gelijkstroom-dynamo- beide op eenzelfde voetplaat—een benzine-reservoir en toebe- hooren. Gewicht 120 K.G. Deze vracht kan ook in 3 lasten a 40 K.G. verpakt worden. Het benzineverbruik is per P.K. per uur 400 gram, dus bij; 6 bedrijfsuren (3 uur geven, 3 uur ontvangen) 1200 gram, om dat gedurende het ontvangen de motor afgekoppeld wordt. No. 2. 6 linnen vliegers, 1 kabeltrommel met 2 vliegerkabels van ieder 200 M. lengte en 1 m.M. dikte, 1 „Gegenge wicht" van kopergaas met piketten, 2 isolatoren met luchtdraadklemmen; te zamen 30 K.G. De vliegers worden middels luchtdraadklemmen en isolatoren aan de machine of een paal vastgemaakt. Het „Gegengewicht" van 15 M2. treedt in de plaats der aardgeleiding. No. 3. De gevertoestel, in een doos ondergebracht,, bestaat uit 1 inductor met hameronderbreker, 1 onverdeelbare vonkafstand, Morse-sleutel en 1 dubbelkabel met steek-contacten voor de verbinding met de energiebron;

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 596