680 5e dat de brigade, die naast doch op 5 K.M. afstand van de voorgaande ten aanval oprukte, zich tijdig oploste in een sterke tirailleurlinie, ondersteuningstroepen en reserves; op 800 M. vuur ontving, doch ondanks ernstige verliezen terrein won 6e dat de bevelhebber de leiding verloor, door zich met details te bemoeien, en den strijd opgaf, toen eerst 9i/2 bataljon van de 1 6x/2 ingezet waren; en omtrent Spionkop: le dat bij den aanval het in het reglement bepaalde opge volgd werd, d.w.z. op dichte tirailleurliniën volgden ondersteu- ningstioepen en, waar geheele compagnieën opgelost waren, volgden andere gesloten compagnieën; de groote verliezen werden in deze gesloten afdeelingen geleden 2e dat de vuurlinie den verdediger slechts tot op ongeveer 800 M. kon naderen 3e dat, na het bereiken van den sleutel der stelling door den aanvaller, de Boeren tot den tegenaanval overgingen. „Sie gin gen hierbei unter bester Ausnützung des Gelandes in kleinen, zufallig sich bildenden Gruppen von drei bis fünfzehn Mann vor! Bei diesem Vorgehen unterhielten sie andauernd ein gleich- masziges, wohlgezieltes Feuer. Wurde das Feuer der Engliinder zu heftig, so lag die Mehrzahl der Buren auch mit dem Kopfe auf dem Eidboden und wartete ab. Nur Einer in jeder Gruppebeobach- tete, aber Alle hatten das Gewehr immer fertig um blitzschnell in den Anschlag zu gehen, zu schieszen und sich wieder ganz platt hinzulegen. Der Bur erwies sich hier als ein ganz vortreff- licher Tirailleur und sehr tüchtiger Schütze, der es auch vortreff- üch verstand, kleine Ziele, wie Kopfziele, schnell zu erfassen 4e dat 7i/2 bataljon werden ingezet in een terreinstrook, waar voor 21/2 nauwlijks plaats was; 5e dat er uren lang geen verbinding bestond tusschen de hoofd- (aanvals) groep en den bevelhebber; 6e dat de generale staf te kort schoot, door niet voor drink wateraanvulling te zorgen; 7e dat de aanval in front onvoldoende ondersteund werd op de vleugels, waarvoor nog 11 bataljons beschikbaar waren, waar door de Boeren zich op het aanvalspunt konden samentrekken. Ten slotte zegt de schrijver: „der geschilderte Yerlauf der

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 62