1289 - •cadettenschool worden toegelaten, respectievelijk f 225 en f 300 hooger geraamd dan het op het YlIIste hoofdstuk der Staatsbegrooting uitge trokken bedrag. (59) Het aandeel in de kosten van den hoofdcursus wordt in over eenstemming met het YlIIste hoofdstuk der Staatsbegrooting geraamd op f 49 269. Bovendien wordt eene som van f 390 uitgetrokken wegens gratificatie van den officier-verlofganger, belast met de instructie gedu rende den overtocht van de onderofficieren van het Nederlandsch-Indisehe leger, die tot den hoofdcursus zijn toegelaten, alsmede voor reiskosten in Nederland van de onderofficieren. (60) Evenals vroeger (zie bladz. 17, noot 56, van den toelichtenden staat van hoofdstuk I der uitgaven van de Indische begrooting voor 1898) ten opzichte van de officieren van gezondheid bij de reconvales- centenafdeeling is geschied, is nu ook aan den officier van gezondheid •bij het valide gedeelte verboden particuliere praktijk uit te oefenenin verband waarmede ook diens toelage met f 800 is verhoogd. (61) Op grond van art. 2 van het Koninklijk besluit van 16 Maart 1904 No. 7 (Recueil Militair, bladz. 309) is, voor het houden van een dienstpaard door den korpscommandant, eene toelage van f 200 'sjaars uitgetrokken. (62) Ingevolge eene in 1895 met het gemeentebestuur van Zutphen gesloten overeenkomst voor het gebruik van aan de gemeente behoorende gebouwen door de koloniale reserve, heeft dat bestuur zich voorbehou den het gebruik van de kazerne „het voormalige burgerweeshuis" op te zeggen, indien de sterkte van den troep gedurende 6 maanden minder dan 300 man zou hebben bedragen. Dit geval deed zich in 1903 voor, waarop de opzegging plaats had. Daar de genoemde kazerne, die als ziekeninrichting voor de recon- valescentenafdeeling is ingericht, echter niet kan worden gemist, is dit gebouw tegen f 2000 'sjaars van de gemeente gehuurd. (63) Er is f 200 meer uitgetrokken, omdat eene nieuwe dienstrege ling bij het garnizoen te Nijmegen den chef van het militair hospitaal aldaar dagelijksche bemoeiing geeft met de keuringen voor de koloniale reserve, waarvoor hij met het hooger vermeld bedrag is te beloonen. (64) Naar de vermoedelijke behoefte verhoogd met f 1000. (65) Zie noot 61. (66) Er wordt gerekend op de uitzending van 1800 man, waarvan 250 van de Koloniale Beserve. (67) Zie de Memorie van Toelichting. Aan het hoofd van elk wapen, korps of dienstvak wordt verwe zen naar de daarop betrekkelijke paragrafen der bij Koninklijk besluit

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 675