700 minstens éénmaal per week, op het uur door den commandee renden officier in overleg met den plaatselijk militairen com mandant en den eerstaanwezend officier van gezondheid vast te stellen, eene geneeskundige visitatie wordt gehouden. Waarvoor dit overleg, waar de noot bij art. 162 den commandeerenden officier het recht geeft, om, in overleg met den officier van ge zondheid belast met den garnizoensdienst, de visitatie op ver schillende dagen der week te doen houden? Het gebruik maken van de telegraaf zou ook den korps- en detachementscommandanten moeten worden toegestaan. Hier door zou heen en weer geloop, en geschrijf ten plaatsbureele ver minderd worden. Periodieke stukken, die door den plaats, militairen comman dant worden ingediend en slechts verzamelingen zijn van opgaven der korpscommandanten, zouden door deze laatsten rechtstreeks kunnen worden ingediend. Het indienen van rapporten èn door korpscommandanten èn door plaatselijk militaire commandanten over onderwerpen, waarvoor laatstgenoemden weer gebruik moeten maken van door de eersten te verstrekken gegevens, is o. i. overbodig. Opdrachten enz., die niet den plaatselijk militairen commandant betreffen, moeten niet aan deze autoriteit gezonden worden ter mededeeling aan de korpscommandanten. Dit is ook niet wen- schelijk, waar de eerstgenoemde autoriteit zich niet mag in laten met den dienst van de korpsen en inrichtingen. Mogelijk kan nog op andere wijze de werkkring van den plaats, militairen commandant beperkt worden. Indien, als boven is aangegeven, zooveel mogelijk het werk der plaatselijk militaire commandanten wordt overgebracht op de korpscommandanten, kan het overblijvende door eerstgenoemden geschieden, zonder hen te belemmeren in hun korpsdienst, ter wijl bovendien een fungeerend plaatselijk adjudant voor bijna alle garnizoenen overbodig zou worden. B. H. L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 82