VOOR DE PRACTIJK Mondingbeschermers. Het aantal mondingbeschermers, 25 per compagnie, blijkt verre van toereikend te zijn, indien na oefeningen, als die in het gezamenlijk vuren, in den velddienst met losse patronen, enz., de manschappen allen gelijk tijdig in de gelegenheid zijn, om hun geweer uit te pompen. Het gevolg is: doorhalen van den lap zonder gebruikmaking van genoemd voorwerp en sterke uitslijting der geweermondingen. Wanneer een C. Ct. dit euvel consequent tracht tegen te gaan, zullen legio bestraffingen volgen en het zal hem ten slotte toch niet geheel gelukken, hetgeen uit een krijgstuchtelijk oogpunt moet worden vermeden. Het is daarom noodzakelijk, zoo spoedig mogelijk, aan ieder geweer- dragende een mondingbeschermer te verstrekken. Het gouvernement zal zich deze uitgave voor ééns moeten getroosten anders zullen onze troepen op het gevechtsterrein komen met geweren, waarvan de trefkans aanzienlijk minder is geworden. d. G. Soerat2 Katrangan. „Soerat katrangan", bewijs van goed gedrag voor aanstaande soldaten vrouwenO! heilige onnoozelheid Heerlijk stuk voor inlandsehe ambtenaren als bijdrage tot hunne onrecht matige inkomsten. Heerlijk stuk voor den „Vrouwenbond tot remming van de zedeloosheid in het Indische Leger". In naam der soldaten, die van hun soldij, ad 17 centen, soms tot drie gulden toe voor dat prul moeten offeren in naam der compagniescommandanten, die iets als eene bespotting van hun persoon moeten voelen, indien hun dit „diploma" wordt ter hand gesteld; in naam van alle anstandige vrouwen, die door de willekeur van een dessahoofd zouden kunnen worden uitgesloten van de coterie der kazer nedames

Indisch Militair Tijdschrift | 1904 | | pagina 87