TROEPENLEIDING. (Vervolg van bis. 487 Deel I). Veldoefening van den 6en Julihoofdzakelijk ten doel hebbende de beoefening van de ontwikkeling tot het gevecht van eene troepenmacht uit 2 brigades samengesteld. <Kaart van Salatiga en Ambarawa met omstreken, schaal 1:50.000.) Met 2 oleaten. 'Commandant 'Chef van den staf. Algemeen denkbeeld. Eene overmachtige Noord-partij heeft in verschillende ontmoetingen tusschen Semarang en Oengaran de troepen eener Zuid-partij in zuidelijke richting teruggeworpen en zet op den 6en Juli van uit Oengaran de vervolging voort. Onderstelling Noord-partij. Samenstelling Noord-partij: Volgens betrouwbare berichten hebben Zuide lijke troepen den nacht van 5 op 6 Juli door gebracht in de kampongs Gading, Ngesal en Tanggoeng aan den weg Toentang—Bringin. Eigen cavaleriepatrouilles zijn gedurende den avond van 5 op 6 Juli door vuur uit de noord- vlaggen randen van kampong Doplang en de koffietuinen tot heeie noord van de kampongs Kaberokan en Asinan bat. aan- tot staan gebracht; duisternis en het terrein be- □■BTrnlJ letten eene doorgezette verkenning; af en toe worden door den vijand op eene te dicht nade rende patrouille schoten gelost. De commandant van de hierneven vermelde troepenmacht besluit op den 6en Juli tot krach tige vervolging over te gaan en mogelijk te bieden tegenstand des vijands te breken. Ie Inf. brigade edt I le Bat. jnf. I/gesplitst in 1 2 halveen 5e Bat. 2 geraar- keerde 1 halve bat. 2e Inf. brigade edt 8e Bat. inf. elk door L. H. 15e Bat. Reser vebat.!' gevuld. Cavalerie. l3/4 eskadron, edt Artillerie, le Bergbatterij 2e Bergbatterij edt 1 sectie 3e Veldbatterij' "Geneeskundige dienst en Trein.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 139