747 - X. Wanneer men op de kaart van Salatiga en Ambarawa niet goed thuis is, zal het vrij veel tijd kosten de verschillende in dit be vel voorkomende namen op te zoeken. Nu de troepen bij de oefeningen niet meer aan de naaste omgeving der garnizoenen zijn gebonden, zal zich dit bezwaar meer dan eertijds doen ge voelen. Na mobilisatie, wanneer verschillende troepenafdeelin- gen in haai geheel onbekende terreinen zouden moeten optreden, zou dit bezwaar bepaald hinderlijk kunnen worden. Men zou dit vrijwel kunnen voorkomen door onze militaire kaarten door middel van fijne lijnen in vierkanten te verdeelen van bv. 5 c.M. zijde en de aanwijzing van deze vierkanten mogelijk te maken door aan de boven- en onderzijden van het blad letters, en aan de op staande zijden cijfers te plaatsen. Het opzoeken van namen wordt dan zeer vergemakkelijkt door er achter het vierkant aan te duiden, waarin die zich bevinden bv. (B. 7). Ik ben hier afgeweken van den regel om aan de voorhoede Mondeling aan de ver- 5. zamelde cdtn., schrif telijk aan den cdt. der vooruitgeschoven cav. (te 530 Y.M.) achterhoede op den rechteroever der Toentang stand houdt. In 't eerste geval op den weg Toentang Salatiga zooveel mogelijk vernielingen en hindernissen aan brengen, in 't tweede geval slechts op die punten, die gemakkelijk door onze troepen weder te her stellen zouden zijn. Mocht de vijand terugtrekken, hem dan zooveel mogelijk ophouden en nadeel toe brengen. an Randoe Goenting uit eene officierspatrouille te zenden, over Timon Kerep Karang Lo naar Toentang ten einde sterkte en opstelling des vijands te verkennen. Yan de geschiktheid van den rivier overgang bij Timon Kerep terstond bericht te zenden. Bagagetrein en le inf. en art. mun. colonnes volgen hoofdmacht op 2 K. M., 2e mun. colonnesveld hospitaal en verplegingstvein in aangegeven volg orde op 10 K. M. Ik bevind mij tusschen voorhoede en hoofdmacht- Alg. Bevelhebber,

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 143