751 schengelegen heuvelterrein G-. Rong, G. Sindon, G. Pajoeng is daar bij noodzakelijk. Voor het geval het niet mogelijk is tijdig besliste bevelen te geven, weet de chef van den staf nu de leidende gedach te van den algemeenen hevelhebber en kan hij den commandant van het detachement Prenggan dienovereenkomstig inlichten. Onderstelling Zuid-partij. Ten einde de door elkaar geraakte troepen der Zuid- Samenstelling van de partij gelegenheid te geven zich te reorganiseeren, mu- achterhoede der Zuid- nitie en vivres aan te vullen en de te Salatiga opge" partij. hoopte voorraden naar Solo in veiligheid te brengen, Cdtheeft de commandant van de achterhoede der Zuid-partij ^ielk bataljon bestaan- waarvan de samenstelling hierneven is vermeld, tegen ■S 1de uit respectievelijk het vallen van den avond van den Óen Juli door zijn ca- Sa |2 en 1 comp. v/h6e valerie, gesteund door eenige infanterie, in den noord- ^iBat. inf. en voorts rand van kampong Doplang en der koffietuinen noord "3 (aangevuld door sec- van de kampongs Kaberokan en Asinan de sterk opdrin- I tievlaggen. gende -Noordelijke cavalerie tot staan gebracht, terwijl 1 peloton cavalerie. de hoofdmacht der achterhoede in de kampongs Gading, 2 sectiën der 3e Yeldbat- N§esal en Tanggoeng aan den weg Toentang-Bringin j.ery den nacht doorbrengt met het doel de tegenpartij den geneeskundig personeel, overgang over de Toentang-rivier te betwisten. De in de noordelijker gelegen positie (Doplang enz.) op den 5en Juli achtergebleven troepen worden met achterlating van enkele patrouilles, die de voeling met de Noordelijke cavalerie onderhouden en daarmede af en toe schoten wisselen, te 9 u. V.M. achter de Toen tang-rivier aangetrokken. Te 7 u. Y.M. van den 6en Juli is de uit te kiezen stelling versterkt en voorloopig bezet. Te 7 u. V.M. van dien dag staan in vorengenoem den ïf. rand Doplang en O. daarvan gelegen koffie tuinen slechts enkele cavaleriepatrouilles, het gros der cavalerie, met uitzondering van mogelijk naar elders ge zonden patrouilles, staat bij Bawen. Toelichting De oorlogstoestand treedt te u. Y.M. in, op welk uur tot de voorloopige bezetting der stelling moet zijn overgegaan. De cavalerie moet tijdig te voren (z.m. op den Óen Juli) hare instructie ontvangen hebben. Enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 150