801 Uit het vorenstaande blijkt duidelijk, dat de voeten een zwak punt van de ponies zijn, zoodat door allen, van den eskadions commandant af tot den gewonen cavalerist toe, daarop steeds nauwlettend dient te worden toegezien. Verschillende hoeven zijn in den loop van den tijd belangrijk verbeterd, zoodat het acclimatatieproces aan dien slechten hoorngroei en het groeien in de breedte ook wel niet vreemd zal zijn. Voeding. De voeding van den Australischen pony bij de cavalerie be draagt thans: 25 K.G. gras en van 1 Novemver tot ultimo April 4 K.G. en van 1 Mei tot ultimo October 5 K.G. gaba. Bij deze regeling is men dus van het gezonde beginsel uit gegaan, dat in het tijdperk van den lichten dienst minder kracht voeder gegeven wordt dan in het tijdperk waarin de zware oefeningen vallen. Vroeger meende men wel, dat de ca valei ie geen tijdperk van lichte oefeningen noodlg had, men verschool zich dan achter het machtwoordde veldeskadrons moeten steeds geschikt zijn om te velde te gaan, maar zag daarbij over het hoofd, dat bij intensieve oefening gedurende den oost-moesson de paar den behoefte hebben aan een rustperiode. Het doelloos kringetjes rijden op een exercitieterrein, liefst op deken zonder beugels, is niet alleen schadelijk voor de paar den, maar doet onze afgerichte cavaleristen, waaronder verschil lende met tallooze dienstjaren, walgen van verveling. Indien men op de hoogte van zijn tijd is en een moderne opvatting is toegedaan, zal men dat bezighouden niet rangschik ken onder lichten dienst, doch daarvoor in de plaats stellen het uitrukken klasses-gewijze onder den pelotonscommandant om langs zachte wegen en op geschikt terrein rechte lijnen te rijden in alle gangen, waarbij gelet wordt op de goede houding van paard en ruiter, op het rijden van een goed tempo met aan het bit zijnde paarden. Tevens bestaat dan de gelegenheid om bij de jongeren het denkvermogen en de opmerkingsgave te ontwik kelen, hen te oefenen in het kaartrijden, het onthouden van berichten, de Europeesche cavalerie maleisch en de inlandsche cavalerie wat Hollandsch te leeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 197