804 middel in een Fransche brochure aanbevolen en pas het nu met succes toe als voorbehoedmiddel tegen drukkingen. De ponies hebben als regel een zeer gevoeligen mond, van daar dat zij bij het meerendeel der ruiters beter op een trens gaan dan op den stang. Om die reden verdient het geen aanbe veling om bij een pony een zwaar werkenden stang (dus met lange scharen) te gebruiken, en zal men goed doen bij het rij den den stang slechts even in gevoel te nemen. Vooral bij het opstijgen is het verkeerd om de stangteugels licht gespannen te houden, de paarden leeren daardoor achteruit loopen of wel steigeren. In het eskadron stijgen de ruiters zoowel links als rechts op, met de teugels op den hals liggende. De hedendaagsche cava lerist moet in een oogwenk op en van zijn paard zijn en dat bereikt men niet met de reglementaire manendraaierij om den duim, het rechtstandig staan in den linkerbeugel en meer der- gelijken onzin. Met den Australischen pony is de cavalerie in het bezit geko men van een zeer bruikbaar paard, dat zich aanpast aan het klimaat en het inheemsche paardenvoer. Thans valt nog geen oordeel uit te spreken over den tijd dien de paarden in het eskadron zullen medeloopen, doch ik geloof, dat men zich te dien opzichte geen al te groote illusies moet maken. Uit den aard der zaak zal door een strenge keuring het aantal dienstjaren der paarden kunnen worden verhoogd en daartegen bestaan m.i. geen bezwaren, gegeven de omstandigheid dat Australië zeer rijk is aan paarden en het gouvernement een goeden prijs besteedt. Wij cavaleristen moeten Regeering en Legerbestuur dankbaar zijn dat thans in de remonteeringskwestie voor ons een levens zaak— op afdoende wijzeis voorzien. Op ons rust nu de plicht het wapen door een doelmatige opleiding en oefening, los van alle kleinzieligheid en domme reglementenaanbidding, te maken tot een gewaardeerden steun van onze infanterie. C. G). Daniëls. Gommdt. v\li 3e Veldeskcidron.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 200