"V -A- IR, I Bewapening van de onbereden officieren te velde. In Russische militaire tijdschriften wordt in den laatsten tijd meerma len de vraag aan de orde gesteld of het niet doelmatig zoude zijn de bewapening van den infanterieotficier te wijzigen, omdat heden ten dage, uitgerust met sabel en revolver, hij eigenlijk niets meer is dan een schijf. Nuttiger wordt het geacht hem een karabijn te geven benevens een kort zijdgeweer, dat voor het handgemeen op het vuurwapen beves tigd kan worden. Alle officieren wenschen een dergelijke bewapening en het schijnt dan ook, dat deze of een overeenkomstige uitrusting der niet-bereden officieren die der toekomst is. De Engelsche officieren hebben in den Boerenoorlog aan een dusdanige bewapening behoefte gevoeld en zich die dan ook aangeschaft; de Duitsche officieren in Z. W. Afrika zijn te velde van een korte sabel en een vèr- dragend vuurwapen voorzien. (Ostasiatische Lloyd). H. B. Wreedheid in den Oorlog. De Japanners beschuldigen de Russen van wreedheid tegenover ge wonden. Eenige gewonden in het hospitaal te Kyanyintun, 12 K.M. ten N. vau Moekden, verklaarden, dat zij, reeds gewond en weerloos op het slagveld liggend, sabelhouwen en bajonetsteken van Russen ontvingen verscheidene gewonden der Japanners zouden op deze wijze omgekomen zijn. Onder de papieren, die de Russen bij hun vlucht achterlieten, zou zich een bewijs bevinden, dat zulke daden niet uitsluitend toe te schrijven zijn aan de ruwheid van enkelen een factor waarmede in den oorlog steeds te rekenen valt maar dat zij op hoog bevel plaats grepen. Men heeft een armeebevel „No. 3" van de le Brigade der 31e Infan- terie-divisie te Salinbutai gevonden, waarin gezegd wordt: „Onze onderofficieren en soldaten moeten eiken Japanner die zij op den „weg liggend aantreffen, voornamelijk als hij het aangezicht naar boven ge- „keerd heeft, doorsteken. Het is voorgekomen dat zij zich slechts dood hiel- „den om later, onzen troep wanneer deze voorbij is, in den rug te beschieten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 201