808 Hoe de nieuwe overzichtskaart van Java en Madoera, schaal 1:500000in Amerika is beoordeeld. De „Bulletin of the American Geographical Society" Deel XXXYII No. 4 bevat het ondervolgend zeer vleiend oordeel over de nieuwe over zichtskaart van Java en Madoera. An admirable product on a scale sufficiently large to show most infor mation that is commonly presented cartographically. Marshes, plains and hill regions are differentiated, wagon roads, footpaths, railroads, ligthou- ses, anchorages in de roadsteads, and reefs and rocks alongshore are among the kinds of information given. Heights are in meters and place-marks indicate the political states of each town, as the capital of a residency, district, etc. Mountains are shown in wash colours with considerable effect. Five cable lines start from the east end of Java for various points. The mere- dian of Batavia is used, which makes the maps less convenient for ge neral use than might be desired. D. J. Een inschrijving voor de expeditionnaire troepen op Zuid-Celebes. Door de administratie van de Makassaarsche Courant werd onze aan dacht gevestigd op het ondervolgend artikel, voorkomend in het dd. 15 Juni jl. van die courant verschenen nummer: Onze correspondent te Pare-Pare betreurde het in zijn laatssten brief, dat zoo weinig aandacht werd geschonken aan het wel en wee van de mannen, die geroepen zijn om ons gezag op Celebes te handhaven. Ieder een weet, dat een expeditie tal van ontberingen oplegt aan degenen die daaraan moeten deelnemen. De hoogeren in rang voelen dit niet zoo sterk als de mindere soldaten die de middelen niet bezitten om de schaal der genietingen te laten opwegen tegen die der ontberingen. "Wie nu wil zijne medewerking verleenen om onze expeditionaire troepen, zooveel als doenlijk is, hunnen zwaren arbeid te helpen verlichten? Wie wij zich een geldelijke opoffering getroosten om degenen, die voor ons hun leven in de waagschaal stellen, het expeditionaire leven te veraangena men? Wij,tzijn ervan overtuigd, dat geen onzer lezers zijnen steuu za' onthouden. In het vertrouwen hierop openen wij heden eene inschrijving in ons blad voor giften ten behoeve der troepen, die aan de expeditie tegen Boni zullen deelnemen. Wijjjvonden den waarnemend plaatselijk militairen com mandant bereid de door ons ingezamelde giften in ontvangst te nemen en dusdanig over de verschillende afdeelingen te distribueeren als door ZHBG. voegzaam zal worden_ geoordeeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 204