819 slechts dan gebeuren mogen als het bepaald noodig is, dat de vorm eerst in de tweede plaats in aanmerking komt, doch dat die de beste schijnt, waarbij de manschappen het minst van de intre dende verliezen bemerken, en waarbij de aanvoerder den troep het langst in de hand houdt. Daartoe is noodig dat de onder steuningstroepen niet te gelijk met de tirailleurliniën den sprong uitvoeren, omdat daarbij krachtiger vuur van den verdediger te verwachten is. „Nur durch Anwendung der geschlossenen Form bei Unterstützungen und Reserven dürfen wir hoffen, eine ge- ordnete und des inneren Zusammenhalts nicht entbehrende Truppe an den Feind zu bringen." In No. 88 van het M. W. van hetzelfde jaar verscheen nog een interessant artikel: „Erfahrungen über das neue Angriffs- verfahren am Schlüss des Ausbildungsjahres," waarin de schrij ver o.m. zegt: „Deze nieuw ingevoerde grootere frontbreedte 1) mag er ech- „ter niet toe leiden met ijle tirailleurliniën van onvoldoende „vuurkracht in het gevecht te komen; de „Quintessenz der „Infanterietaktik wird es immer bleiben, dasz starke Feuer- „wirkung möglichst rasch auf wirksame Entfernung an den „Feind herangetragen wird." Slechts door het toepassen de zer beginselen kan de infanterie tot een spoedige beslissing me dewerken." Niets acht de schrijver verkeerder dan het gevecht met ijle tirailleurliniën aan te vangen om de verliezen te beperken en ze later te verdichten wanneer het gevechtsveld door het vijande lijk vuur bestreken wordt. Behalve nog dat in het begin van het gevecht dichte tirailleurliniën met de minste verliezen voor- uitgebracht kunnen worden, hebben ijle, langzaam aangevuld wordende liniën het nadeel dat het oogenblik der beslissing ver schoven wordt. Eene beslissing wordt echter niet verkregen zonder groote verliezen„hüten wir uns davor, aus Scheu vor solchen, die zur Durchführung der Entscheidung erforderlichen Krafte nicht rücksichtslos einzusetzen," zegt de schrijver, om dan te vervolgen: „bij de schietoefeningen kwam aan het licht J) In Duitschland werden de frontbreedten van strijdende afdeelingen vergroot, nl. 150 M. voor de compagnie, 400 voor het bataljon enz.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 215