826 De aanvoerders moeten er op kunnen vertrouwen, dat hun onder geschikten in den geest der gegeven bevelen zullen handelen als letterlijke uitvoering niet mogelijk blijkt. Uit de conclusiën van generaal French zij neg het volgende vermeld le Het is niet mogelijk de cavalerie te vervangen door be reden infanterie, omdat de aanval te paard ook in de toekomst volstrekt niet tot de onmogelijkheden zal behooren, zooals dik wijls beweerd wordt. Yolgens de meening van den generaal had bereden infanterie alleen Kimberley niet kunnen ontzetten, en, had zij het toch moeten doen, dan had Cronjé minstens 48 uren bij zijn terugtocht gewonnen. 2e Hoewel de aanval te voet voor de cavalerie tot de uitzon deringen behoort, moet zij daarin toch volkomen bedreven zijn. 3e Bereden infanterie is geen cavalerie. 4e Cavalerie moet kunnen optreden zonder de hulp van be reden infanterie. 5e De bereden infanterie behoort bij de infanterie, om op tactisch gebied nuttige diensten te verrichten. 6e De opleiding der cavalerie moet meer omvatten dan tot heden het geval was. 7e De cavalerie moet over uitstekende paarden beschikken, terwijl haar een trein moet worden toegevoegd om man en paard zoo licht mogelijk te belasten. In het hoofdstuk „Notes on Reconnaissance" vindt men de be schrijving van een officierspatrouille bij Colesberg; hoe belangwek kend ook, hier kan er slechts naar verwezen worden. In het vol gende hoofdstuk, „Remounts in War", vindt men beschouwingen over den aankoop van paarden, over de kwaliteit van verschillende rassen van Australische paarden zegt de generaal French dat ze vele goede eigenschappen hebben, doch niet geschikt zijn voor zwaar gewicht en voorts over het hoefbeslag, de bepakking, het gewicht van het zadel, verschillende soorten van zadels, het ge bruik van den deken, verpleging van zieke paarden, het voedsel, enz. Ten slotte acht de schrijver het wenschelijk, ten einde de paar den te sparen, dat zij waar mogelijk geleid worden en de ruiter loopt. Hij zegt dat de cavalerist even goed als de infanterist in het marcheeren geoefend moet worden en brengt in herin-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 222