828 van den Minister van Oorlog, waarin op de noodzakelijkheid wordt gewezen dat allen, van welken rang ook, geoefend wor den in het lezen van kaarten, zooals zij te velde gebruikt wor den. Daarom mogen voortaan in vredestijd geen kaarten op grooter schaal dan die van 163360 gebruikt worden. Deze kaarten, en bij uitzondering die van 131680, moeten bij de oefeningen worden gebezigd; kaarten op grooter schaal zijn voor tactische oefeningen verboden, ze mogen echter wel gebruikt worden bij pioniersdiensten, waar het geldt het ontwerpen van veldwerken, dekkingen e.d. Voor alle manoeuvres in vredes tijd waarbij meerdere wapens, of wel meer dan één infanterie- bataljon, cavalerieregiment of batterij artillerie medewerken, zijn kaarten op de schaal van 1: 126720 voorgeschreven. AVat betreft: le de „Krijgskundige beschouwingen over den oorlog in Z. Afrika" in deel V van de 5e Serie der „Vertalin gen en Overdrukken" 2e de lezing van den kapitein Ram in de Vereeniging t.b.d. Krijgswetenschap op 13 Dec. 1901 3e de daarop gevolgde discussie in dezelfde vereeniging op 20 Maart 1902benevens de naar aanleiding hiervan verschenen artikelen 1), ik veronderstel deze bij allen bekend en zal daar dus niet verder over spreken. Intusschen was de ervaring, door de Engelschen in Zuid-Afrika opgedaan, door hen verwerkt in de nog in 1902 verschenen ontwerp-reglementen voor de infanterie en de veldartillerie, als mede in een tactisch voorschrift „Combined Training"het belang rijkste zal zoo kort mogelijk vermeld worden. Infcinteriereglement. 2) Het salvovuur wordt door tirailleurliniën slechts bij uitzon dering afgegeven. Het wordt aangewend tegen goed zichtbare doelen en tot het bepalen van afstandende afdeelingen worden zoo sterk mogelijk gemaakt. Bij langzaam tirailleurvuur worden 1) in hoofdzaak: Algemeen Handelsbl. 23 Maart 1902 door Thomson; „Lessen uit den Z.-Afrikaanschen oorlog" door Ram, Mil. Spectator No. 7 van 1902 door Pop, Mil. Gids 5e afl. van 1902 door Ram en Thomson, Mil. Spectator No. 11 van 1902 door Pop. 2) M. W. Nos. 75, 76, 77 van 1902.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 224